amd-predstavilo-nove-procesory-ryzen-mobile-raven-ridge
PCTuning Novinka

AMD představilo nové procesory Ryzen Mobile "Raven Ridge"

ondrej-stepanek
Ondřej Štěpánek
26. 10. 2017 14:30 9 Sdílej:

Společnost AMD dnes představila svoji novou řadu mobilních procesorů (APU) Ryzen, která byla doposud známá pod kódovým označením Raven Ridge. 

Reklama
Reklama

Nová řada bude zatím zahrnovat pouze dva modely, jejichž společným jmenovatelem je využití mikroarchutektury Zen pro procesorovou část a grafického jádra Vega. Konkrétně se jedná o modely Ryzen 7 2700U a Ryzen 5 2500U. Oba mají být určeny primárně do tenkých notebooků, zařízení 2 v 1 apod. Pochlubit se totiž můžou slušným výkonem a spotřebou pouhých 15 wattů. Podle slov výrobce nabídnou až o 44 % vyšší procesorvý a až o 161 % vyšším grafickým výkonem než konkurence. 

Oba modely mají 4 procesorová jádra a nabídnou také 8 vláken. Oproti desktopovým procesorům Ryzen se dočkáme také vylepšené technologie AMD SenseMI. Parametricky nabídne Ryzen 7 2700U maximální takt 3.8 GHz, 6MB L2/L3 cache, grafický čip s 10 výpočetními jednotkami a taktem 1300 MHz. Ryzen 5 2500U na druhé straně nabídne maximální takt 3,6 GHz, stejnou velikost sdílené cache a 8 výpočetních jednotek GPU, která běží na taktu 1100 MHz. Notebooky s Ryzen by měly být vhodné pro hraní méně náročných titulů, jako je League of Legends, Overwatch, CS: GO či DotA 2 ve Full HD rozlišení.

 První modely notebooků s Ryzen Mobile od HP, Lenova a Aceru by se měly objevit na trhu v nejbližších týdnech, modely dalších výrobců (Dell, Asus) potom na počátku příštího roku.

Zdroj: AMD

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning