amd-se-brani-ze-tajne-dodavalo-procesorove-technologie-cine
Novinka AMD se brání, že tajně dodávalo procesorové technologie Číně

AMD se brání, že tajně dodávalo procesorové technologie Číně

Mirek Kočí

Mirek Kočí

5. 7. 2019 17:30 2

Podle serveru Wall Street Journal čelí AMD obvinění, že sdílelo s čínskou firmou Sugon Information Industry informace o technologiích, které mohly ohrožovat národní bezpečnost Spojených států. Známý výrobce grafických karet a procesorů veškerá obvinění odmítl.

Reklama
Reklama

Příběh, na který známý deník upozornil, se točí kolem tříleté spolupráce AMD se společností Sugon Information Industry. O té se ví, že se zabývá stavbou superpočítačů a je podporovaná čínskou vládou. Oba podniky mají mezi sebou uzavřenu dohodu o sdílení informací. Problém ale spočívá v tom, že AMD úmyslně odstranilo hardwarové šifrování a umožnilo tak Sugonu přístup k citlivým datům o mikroarchitektuře X86.

Zdroje, které s WSJ hovořily, navíc tvrdí, že AMD vytvořilo „složitou strukturu“ mezi oběma podniky, aby bylo možné obcházet americké zákony. AMD se proti těmto tvrzením ohradilo s tím, že technologie, které se Sugonem sdílelo, zabezpečilo dostatečně na to, aby ochránilo své duševní vlastnictví a druhá strana tak nemohla využít reverzního inženýrství.

AMD se brání i tím, že o spolupráci se Sugon Information Industry proaktivně informovalo ministerstvo obchodu a poskytlo mu veškeré informace. Úřad neměl proti spolupráci žádných námitek.

Sugon Information Industry mělo na licenčních poplatcích AMD zaplatit přibližně 293 milionů dolarů. Dalších 371 milionů dolarů přinesly výrobci grafik a procesorů prodeje většinových podílů v továrnách v Číně a Malajsii.

AMD se brání, že tajně dodávalo procesorové technologie Číně

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning