aplikace-chmu-si-nove-stahnete-i-na-mobilech-applu
Apple Novinka Aplikace ČHMÚ si nově stáhnete i na mobilech Applu

Aplikace ČHMÚ si nově stáhnete i na mobilech Applu

Mirek Kočí

Mirek Kočí

20. 8. 2018 18:30

Aplikace ČHMÚ a ČHMÚ+ mohou nově využívat také majitelé mobilních telefonů s operačním systémem iOS, kteří si je mohou zdarma stáhnout z App Storu. Vydání pro iPhony tak následuje již dříve dostupné verze pro Android, jež v současnosti používají statisíce uživatelů.

Reklama

„Počítáme s tím, že rozšíření aplikací pro operační systém iOS ještě zvýší počet jejich aktivních uživatelů. Nyní s aplikací pracuje více než 200 000 uživatelů měsíčně, kteří dle statistik nejčastěji v základní aplikaci zjišťují předpověď počasí na konkrétní den, předpověď vývoje srážek pro nadcházející hodiny a velmi často je také zajímá dlouhodobá předpověď počasí na nejbližších šest dní,“ říká Vítězslav Ciml z společnosti OKsystem, která za vývojem aplikací pro iPhone stojí.

Obě aplikace poskytují mimo jiné řadu funkcí. Ať už jde o předpověď počasí, předpověď srážek v konkrétním místě nebo výstrahy na některé nebezpečné jevy. V tuto chvíli se na základě uživatelských zkušeností navíc pracuje na dalších grafických vylepšeních aplikací ČHMÚ a ČHMÚ+.

ČHMÚ

Obsahuje předpověď počasí pro Českou republiku na nejbližší dny s plošným rozlišením jeden kilometr, předpověď srážek, výstrahy na nebezpečné jevy a během sezóny také předpověď aktivity klíšťat. Předpověď počasí lze zobrazit pro aktuální polohu i pro uživatelem vybrané a uložené lokality (obce).

Android | iOS

ČHMÚ+

Prezentuje další produkty ČHMÚ, konkrétně jde o podrobné meteorologické informace ve stanicích, předpovědní mapy modelu Aladin, hydrologické informace, riziko přívalové povodně a informace o kvalitě ovzduší. Aplikace umožňuje průběžné sledování stavu vod v uživatelem vybraných vodoměrných stanicích.

Android | iOS

Aplikace ČHMÚ si nově stáhnete i na mobilech Applu
i Zdroj: PCTuning.cz

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama