apple-zaplati-az-1-5-milionu-dolaru-tomu-kdo-najde-zavaznou-chybu-v-ios
PCTuning Novinka

Apple zaplatí až 1,5 milionu dolarů tomu, kdo najde závažnou chybu v iOS

mirek-koci
Mirek Kočí
30. 12. 2019 19:15 Sdílej:

Letos v září vypsal Apple odměnu milion dolarů na kritické chyby, které budou odhaleny hackery. Jak se ale nyní ukázalo, tato částka byla pravděpodobně málo motivující. A tak se ji rozhodla společnost ještě navýšit.

Reklama
Reklama

Nově kdokoliv, kdo Applu nahlásí a popíše způsob, jak bez jakéhokoliv fyzického kontaktu dostat plně pod kontrolu nejenom aktuální iPhone, ale také další přístroje se systémy iCloud, tvOS, iPadOS, watchOS a macOS, získá 1,5 milionu dolarů (v přepočtu 34 milionů korun). Apple tak částku navýšil o 500 tisíc dolarů.

Takto vysoká suma má samozřejmě své opodstatnění. Apple díky snažení hackerů bude schopný vydávat záplaty ještě dříve, než chyby odhalí kyberzločinci a začnou je masivně zneužívat a ohrožovat uživatele. Pro Apple – jakožto jednu z největších firem světa, je částka 1,5 milionu dolarů zanedbatelná. Pokud by se podnik kvůli odhalení podobných chyb obrátil na specializované soukromé společnosti, zaplatil by mnohem více.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning