apple-zaplatil-samsungu-pokutu-objednavky-displeju-zustaly-za-ocekavanim
Novinka Apple zaplatil Samsungu pokutu, objednávky displejů zůstaly za očekáváním

Apple zaplatil Samsungu pokutu, objednávky displejů zůstaly za očekáváním

Mirek Kočí

Mirek Kočí

8. 7. 2019 12:00

Před nedávnem se objevila informace, že se Apple bude muset finančně vyrovnat s firmou Samsung. Americký výrobce totiž od svého jihokorejského rivala neodebral všechny OLED displeje, které si objednal. Důvodem byla klesající poptávka po iPhonech. Apple podle všeho už začal konat, informuje agentura Reuters. Samsungu americký technologický gigant již vyplatil 800 miliard wonů (683 mil. dolarů).

Reklama
Reklama

Apple od Samsungu odebírá některé součástky pro své iPhony, například OLED panely. A právě v tom byl problém. Prodejům iPhonů se totiž v poslední době moc nedaří, zájem zákazníků zůstal daleko za očekáváním a tak se americká firma rozhodla snížit jejich objednávky. To později vedlo k tomu, že se Applu nepodařilo dodržet minimální smluvené odběry.

Samsungu se 800 miliard wonů jistě hodí. Jihokorejská společnost totiž očekává ve druhém čtvrtletí pokles provozního zisku o 56 procent. Důvodem je zhoršující se situace na trhu s čipy.

Apple zaplatil Samsungu pokutu, objednávky displejů zůstaly za očekáváním

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning