asus-radeon-hd4850-s-chladicem-zalman
PCTuning Novinka

Asus Radeon HD4850 s chladičem Zalman

Z. Obermaier
Z. Obermaier
22. 7. 2008 00:00 11 Sdílej:

Žeby Asus rozšířil koncept svého podařeného chlazení "Glaciator" a začal využívat také chladiče od Zalmanu? Tato zpráva tomu napovídá.

Reklama
Reklama

Výměna stávajícího chlazení nových Radeonů HD4800, je většinou první věcí, co novým majitel učiní. Hlavně se to týká levnějších verzí, s jednoslotovým chladičem. Několik výrobců již své alternativní řešení předvedlo. Také Asus nezůstal pozadu a oznámil modely s chlazením "Glaciator" (na obrázku nahoře). Tyto karty se ale zatím nikde neobjevily a jak se zdá, bude toto chlazení pouze na modelech s 1GB paměti. V Asii se totiž začala prodávat klasická, 512MB verze se zcela jiným chladičem - Zalman

Dle mého názoru, je tato verze zcela jistě i účinnější - než zmíněný "Glaciator". Jde hlavně o výslednou cenu. Grafické karty Radeon HD4850 se většinou prodávají kolem 3500Kč s DPH. Verze s lepším chlazením jsou zpravidla o 600Kč dražší. Verze Sapphire Toxic stojí přes 4200Kč s DPH. Asus s chlazením "Glaciator" by měl stát 4600Kč, má ale také více paměti. Verze s chlazením Zalman by se měla pohybovat kolem 4300Kč s DPH.

Ceny to nejsou nikterak vysoké, protože koupě nového chladiče by vás přišla podobně draze. A zde již máte po starostech s instalací. Zajímavá je pouze absolutní nedostupnost karet s alternativním chlazením na trhu. Nejdříve se asi musí doprodat referenční modely, pak se začnou objevovat "ty lepší" - už aby to bylo.

PS. Se stejným chlazením Zalman VF1000 přijde také společnost GeCube, jak ukazuje poslední obrázek této zprávy.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning