asus-v-cr-spustil-prodej-grafickych-karet-gtx-1660-ti
Novinka Asus v ČR spustil prodej grafických karet GTX 1660 Ti

Asus v ČR spustil prodej grafických karet GTX 1660 Ti

Mirek Kočí

Mirek Kočí

28. 2. 2019 21:30

Asus zahájil v Česku a na Slovensku prodej tří grafických karet GeForce GTX 1660 Ti ze tří různých modelových řad – ROG Strix, Dual a Phoenix. Čtvrtý model ze série TUF Gaming dorazí na trh během března.

Reklama

GeForce GTX 1660 Ti je založena na architektuře Turing a zaměřena na hráče, kteří hledají vyšší grafický výkon a solidní cenu. Nové karty podporují také novější monitory s rozlišením 1080p a 1440p, které disponují vysokými obnovovacími frekvencemi a nízkou dobou odezvy. ROG Strix GTX 1060 Ti 06G Gaming se v Česku a na Slovensku prodává za 9 699 Kč, resp. 377 euro, model model Dual za 8 699 Kč, resp. 338 euro a model Phoenix za 8 399 Kč, resp. 326 euro.

Karta ROG Strix GeForce GTX 1660 Ti je vybavena výkonným chlazením s technologií MaxContact a ventilátorem, který má konstrukci Axial-tech, což vede k nižší hlučnosti. Grafika má rovněž zesílený rám, který ji dodává fyzickou odolnost při případné manipulaci.

Asus v ČR spustil prodej grafických karet GTX 1660 Ti
i Zdroj: PCTuning.cz

„Karty TUF Gaming GeForce GTX 1660 Ti se podrobují testům kompatibility se základními deskami TUF Gaming, díky čemuž je zajištěna bezproblémová kompatibilita,“ píše Asus. Grafiky údajně také procházejí 144hodinovým validačním programem, které zahrnují jak syntetické, tak živé srovnávání během hry. Chladič je vybaven ventilátorem s dvojitými kuličkovými ložisky, které prý mají až dvakrát delší životnost než kluzná ložiska.

Asus v ČR spustil prodej grafických karet GTX 1660 Ti
i Zdroj: PCTuning.cz

„Grafické karty Asus Dual a Asus Phoenix GeForce GTX 1660 Ti jsou navrženy pro nepřetržitý herní výkon, každá však s odlišnými funkcemi a výbavou,“ uvádí Asus. Verze Dual GeForce GTX 1660 Ti disponuje dvěma ventilátory s odolností proti prachu na úrovni IP5X. Tato kombinace je zárukou výkonného chlazení a konzistentního výkonu. Menší model Phoenix GeForce GTX 1660 Ti má k dispozici jeden ventilátor, a je tak ideální pro méně rozměrné skříně nebo sestavy. Využívá patentovaný design ventilátoru s lopatkami ve tvaru křídel, který i přes menší rozměry poskytuje dostatečný chladicí výkon. Obě karty jsou také vyráběny technologií Auto-Extreme, která garantuje vysokou spolehlivost při herní zátěži.

Asus v ČR spustil prodej grafických karet GTX 1660 Ti
i Zdroj: PCTuning.cz

Asus v ČR spustil prodej grafických karet GTX 1660 Ti
i Zdroj: PCTuning.cz

Všechny představené grafické karty ROG Strix se vyrábějí technologií Auto-Extreme, což je automatizovaný výrobní proces. Tradičně se pájení součástek montovaných do otvorů a komponentů namontovaných na povrch desky provádí v samostatných etapách. Technologie Auto-Extreme však umožňuje, aby bylo veškeré pájení dokončeno v jediném kroku, což snižuje tepelné namáhání komponent a zamezuje použití drsných čisticích prostředků. Výsledkem je produkt s vyšší spolehlivostí, při jehož výrobě byly spotřebováno méně energie, což má pozitivní vliv na životní prostředí.

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama