asus-vydava-dvojici-novych-zenbooku-s-bohatou-konektivitou
Novinka Asus vydává dvojici nových ZenBooků s bohatou konektivitou

Asus vydává dvojici nových ZenBooků s bohatou konektivitou

Mirek Kočí

Mirek Kočí

6. 8. 2020 09:00 1

Nové ZenBooky jsou ještě tenčí a lehčí než předešlá generace. ZenBook 13 váží pouhých 1,07 kilogramu a oba modely jsou pouhých 13,9 milimetru tenké, avšak navzdory svému štíhlému designu nabízejí komplexní I/O výbavu.

Reklama

Nejnovější ZenBook nabízí dvě velikosti obrazovky. Pro věčného cestovatele je tu ZenBook 13 (UX325) a pro ty, kteří dávají přednost větší obrazovce, je tu ZenBook 14 (UX425). Podle výrobce jsou oba modely navrženy pro maximální mobilitu.

Baterie počítačů má kapacitu 67 Wh a Asus slibuje výdrž na jedno nabití až po dobu 22 hodin. Navíc tu je technologie rychlého dobíjení, kdy se akumulátor na 60 procent kapacity dobije za pouhých 49 minut. Základem obou ZenBooků je displej typu Nano Edge s Full HD rozlišením 1 920 × 1 080 pixelů a s tenkými rámečky po celém obvodu, které vytvářejí 90% poměr obrazovky k tělu.

Asus vydává dvojici nových ZenBooků s bohatou konektivitou
i Zdroj: PCTuning.cz

ZenBook 13 a ZenBook 14 využívají výkon nejnovější 10. generace procesorů Intel Core až po Core i7, které jsou doplněné až 32 GB RAM a až 2 TB PCIe 3.0 x4 SSD. V oblasti konektivity pak nechybí nejnovější WiFi 6 (802.11 ax).

ZenBooky 13/14 disponují také komplexní nabídkou portů HDMI a USB typu A, mají dva vysokorychlostní porty Thunderbolt 3 USB-C a čtečku microSD karet pro snadný mobilní přenos dat. Některé uživatele jistě potěší i volitelný NumberPad 2.0 zvyšujícím produktivitu. Jedná se o touchpad s dvojitou funkcí s integrovanou numerickou LED podsvícenou klávesnicí: klepnutím na ikonu vpravo nahoře NumberPad se funkce zapíná nebo vypíná a klepnutím na ikonu vlevo nahoře umožňuje uživatelům volit mezi dvěma úrovněmi jasu.

Asus vydává dvojici nových ZenBooků s bohatou konektivitou
i Zdroj: PCTuning.cz

Přejetím prstem z levého horního tlačítka v libovolném směru aktivuje aplikaci Windows Calculator na displeji. I když je aktivován program NumberPad, lze díky inteligentnímu softwaru použít touchpad pro ovládání kurzoru. Integrovaná infračervená (IR) kamera umístěná na horním rámečku umožňuje rychlé a snadné přihlášení pomocí rozeznání obličeje bez hesla pomocí Windows Hello. Fungovat by měla také za horších světelných podmínek.

Asus Zenbook 13 v provedení kovový Pine Grey je dostupný od 29 990 Kč s DPH. Cena modelu Zenbook 14 UX425 je stanovena na 26 990 Kč.

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama