Bitcoin - Nafouknutá bublina nebo spása střadatelů?
PCTuning Článek

Bitcoin - Nafouknutá bublina nebo spása střadatelů?

Z. Obermaier

Z. Obermaier

24. 12. 2013 01:00 113

Seznam kapitol

1. Bitcoin - podvod století? 2. Co je Bitcoin 3. Výhody a nevýhody BTC 4. Instalace klienta a první kroky
5. Nafouknutá bublina? - Nepochybně! 6. Investovat či nikoliv? 7. Rizika investice do Bitcoinu 8. Nakupujte s rozvahou!

Každý o něm mluví, ale málokdo Bitcoinu skutečně rozumí. Pojďme si říci, vše co o něm potřebujete vědět. Pokud si myslíte, že je to cesta ke snadnému zbohatnutí, tak své peníze dáváte jen těm, co tenhle ohromný podvod vymysleli, vy nevyděláte nic. Na druhou stranu ale v ČR také několik BTC "milionářů" je.

Reklama
Reklama

Pozor! Pokud z dalšího čtení nabudete dojmu, že autor je proti Bitcoinu zaujatý, jenom kritizuje a je negativní, tak vězte, že je to jen mylný dojem. Sám jich celkem dost vlastní a celou situaci aktivně sleduje. Jen pro úplnost, koupil jsem je v roce 2011 za cenu pod 5 USD, což se ve srovnání s dnešní cenou může zdát neuvěřitelné. Na jaře onoho roku se totiž rozjížděla první Bitcoinová bublina (spíše bublinka), nakupovalo se za +/-5 USD a před pádem bubliny byla cena přes 30 USD. Už tehdy bych slušně vydělal, já si však celou částku nechal v očekávání věcí příštích - aby se cena opět zvedla nad 5 USD, čekal jsem déle než rok. 

Vtípek nebo realita Bitcoinu?
Vtípek nebo realita Bitcoinu?

Hned na úvod musím říci, že celý Bitcoin je podvod, a kalkul těch, co ho vymysleli. Je to měna, která není ničím kryta - prací, hodnotami, zlatem, zkrátka ničím (stojí pouze na důvěře v něj). Jak se říkalo za našich babiček, "z ho*vna bič neupleteš". A to platí pro Bitcoin zcela přesně. Bitcoin je zkrátka novodobé a moderní "letadlo", které si vymyslela partička vykuků, a jen si pár let počkali až z toho vypadlo několik miliard dolarů, které si teď nerušeně užívají. Za tímto účelem vznikl, nevěřte báchorkám o decentralizované měně, která spasí svět. Tahle měna spasila jen pár prvotních (i pozdějších) spekulantů. A právě jen ti, co naskočili do Bitcoinu v jeho počátku mají šanci vydělat i nějaké peníze. Pozdější naivkové, co se přidali až s rostoucí cenou, jsou už jen oběti letadla, které jen dále sypou peníze na konta "otců zakladatelů". Nevěříte? - Pojďme se na Bitcoin podívat ze všech jeho aspektů.

Nejprve si povíme, co vlastně Bitcoin je a není. Podíváme se do jeho historie, na jeho vznik a první rozšíření. Důležitou kapitolou pak bude průvodce nákupem, prodejem Bitcoinu. Poté se podíváme na jeho hodnotu srovnanou s klasickými hodnotami dnešního světa, zejména s USD a dalšími stálými komoditami. Už tam uvidíme, že o bublině nemluvíme nadarmo. Zkusíme také odhadnout, kdy bublina splaskne a pro koho bude znamenat katastrofu. Nezapomeneme ani na rizika Bitcoinu, nejen investiční ale i obecná, co například stále rostoucí "blockchain", možnost "vyrobení" více Bitcoinu než je proklamováno, což až se provalí (pracuje na tom tisíce hackerů světa), povede k jeho naprosté destrukci a k pádu ceny na nulu. Dále jsou tu krádeže, organizované spekulace a nákupy/prodeje, zákazy v určitých zemích a další rizika. Závěr pak bude patřit doporučení, a radám pro kupující a prodávající.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning