check-point-varuje-pred-dalsim-narustem-ransomwaru
PCTuning Novinka

Check Point varuje před dalším nárůstem ransomwaru

mirek-koci
Mirek Kočí
23. 10. 2016 16:00 Sdílej:

Check Point zveřejnil nejnovější Index hrozeb, podle kterého v září dále rostl počet ransomwarových útoků. Zveřejněn byl i seznam malwarových rodin nejčastěji použitých k útokům na podnikové sítě a zároveň byl vydán i žebříček zemí, které jsou nejčastěji terčem kyberútoků.

Reklama
Reklama

Česká republika se v září umístila na 72. pozici, což je vzestup o 16 míst a posun mezi méně bezpečné země. O 16 míst se posunulo mezi méně bezpečné země i Slovensko, které je nyní na 61. pozici. Naopak nejvýrazněji se mezi bezpečnější země posunul Kazachstán, který klesl o 47 míst na 55. pozici. Na prvním místě se v Indexu hrozeb umístila Botswana, která poskočila o 19 míst.

Vůbec poprvé se v rámci výzkumu Check Pointu dostal ransomware do TOP 3 nejrozšířenějších malwarových rodin. Locky byl zodpovědný v průběhu září za 6 procent všech detekovaných útoků po celém světě. Conficker stál za 14 procenty všech útoků, vir Sality pak za 6 procent. Celkově bylo prvních deset malwarových rodin zodpovědných za polovinu všech identifikovaných útoků, což je oproti předchozímu měsíci pokles o 7 procentních bodů.

Mobilní malwarové rodiny představovaly i v září významnou hrozbu pro podniková mobilní zařízení. Tři nejrozšířenější mobilní malwarové rodiny byly: HummingBad, Triada a Ztorg

Check Point analyzoval v uplynulém měsíci i malware v České republice. Na prvním místě je už trochu tradičně Conficker a druhou příčku drží ransomware Cryptowall. Nově se na třetí pozici dostal i rasomware Locky, což potvrzuje vzestup vyděračských hrozeb i v ČR.

Zdroj: Check Point

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning