Corsair K95 RGB Platinum XT - Blesková PBT tlačítka
i Zdroj: PCTuning.cz
Hardware Článek Corsair K95 RGB Platinum XT - Blesková PBT tlačítka

Corsair K95 RGB Platinum XT - Blesková PBT tlačítka

Pavel Urbánek

Pavel Urbánek

15. 4. 2020 03:00 6

Seznam kapitol

1. Úvod 2. Balení 3. Design a provedení 4. Ergonomie a spínače 5. Software 6. Závěr

Corsair připravil novou vlajkovou loď K95 RGB Platinum XT, která má vylepšené mechanické spínače. Nyní jsou ještě rychlejší a ještě citlivější než kdy předtím! PBT klávesy lákají také na ultimátní odolnost a samozřejmě jsou i podsvícené. Individuálně a v RGB, jak jinak...

Reklama

Úvod

Corsair K95 je pomyslnou legendou mechanických klávesnic. Odpovídala tomu i cena. Doba ale pokročila a podobných high-end klávesnic na trhu přibylo. Corsair se samozřejmě snaží soupeřit s novou konkurencí a současně staví na dobrém jménu K95. Vznikla tak K95 Platinum a dnes testovaná K95 RGB Platinum XT.
Co však přináší K95 RGB Platinum XT, kterou dále budeme referovat zkráceně jako K95? V rámci seznámení s produktem jsem se šel podívat na stránky výrobce, co o své vlajkové lodi píše.

V první řadě jsou zmíněny nové mechanické spínače CHERRY MX SPEED Silver, které nás určitě zajímají, protože slibují zlepšení FPS herního výkonu. Dál výrobce zmiňuje hliníkový rám, což dnes už není žádná přelomová vlastnost. Stejně tak 8 MB profilové paměti jen tak někoho neohromí.

Corsair K95 RGB Platinum XT - Blesková PBT tlačítka
i Zdroj: PCTuning.cz

Při pohledu na produkt je patrné, že se jedná o klávesnici plného formátu s tím, že po levé straně jsou přidány další klávesy, které budou lákadlem zejména pro milovníky maker. RGB podsvícení dnes neuchvátí, přesto výrobci jsou nuceni pokračovat v tomto trendu a snaží se i o inovace v případě dnes testované K95 jde o RGB lištu – LightEdge.

Corsair K95 RGB Platinum XT - Blesková PBT tlačítka
i Zdroj: PCTuning.cz

Co je ale zmíněné jen tak mimochodem, je podle mne klíčová charakteristika prémiových mechanických klávesnic. Ti z nás, kteří se zajímají o mechaniky a chtějí to nejlepší, ví, že poměrně záleží i na kvalitě samotných kláves. Což bylo místo, které výrobci i poměrně drahých kousků šidili. To se projevovalo tím, že potisk kláves byl fakticky jen potiskem a při velké zátěži se barva prostě dřív nebo později ošoupala. No a testovaná K95 RGB Platinum XT přináší velký kvalitativní posun nahoru – PBT klávesy vytvořené dvojitým vstřikolisem. Jinými slovy nezničitelné. Je to dost na opodstatnění astronomické ceny, cca 5500Kč?

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama