d-link-predstavil-stohovatelne-smart-managed-switche-dgs-1520
Novinka D-Link představil stohovatelné Smart Managed switche DGS-1520

D-Link představil stohovatelné Smart Managed switche DGS-1520

Mirek Kočí

Mirek Kočí

29. 10. 2020 13:00

Společnost D-Link představila novou generaci stohovatelných L3 Smart Managed switchů DGS-1520, které zaujmou hlavně malé, střední a velké firmy a poskytovatele internetových služeb (ISP).

Reklama
Reklama

Switche řady DGS-1520 jsou dodávány v konfiguracích s 28 nebo 52 porty s možností volby 10GBASE-T nebo SFP+ uplinkových portů. Širokopásmové uplinky mají eliminovat úzká místa v síti a zajstit připojení s nízkou latencí k páteřním sítím a serverům. Multigigabitové (2.5GBASE-T) PoE porty pak nabídnou konektivitu pro širokopásmové 802.11ac/ax (Wi-Fi 6) přístupové body.

Nové switche podporují fyzické stohování až osmi jednotek s použitím metalických (dvou 10G Base-T), optických (dvou SFP+) nebo hybridních (dvou metalických, dvou optických) portů s celkovou propustností stohování až 80 Gb/s. To umožňuje vytvořit stoh až s 384 gigabitovými porty a využít zbývající uplinkové 10G porty pro další funkce, například připojení k rozsáhlejší síti.

PoE modely z této řady nabízejí čtyři 2,5 Gigabit PoE porty, což odstraňuje časté problémy s nedostatečnou propustností při nasazování multi-gigabitových Wi-Fi 6 přístupových bodů. Řada DGS-1520 stohovatelných L3 Smart Managed switchů pak nabízí výkonné funkce na 2. a 3. vrstvě, které jsou navrženy tak, aby splňovaly požadavky různých aplikací při nasazení v malých a středních firmách, velkých podnicích nebo v metropolitních ethernetových sítích (MAN).

D-Link představil stohovatelné Smart Managed switche DGS-1520

Mezi L2 funkce patří kromě VLAN virtuálních sítí, Spanning Tree protokolů či agregace linek také RSPAN a selektivní Q-in-Q. L3 funkce zahrnují IGMP/MLD Snoopig pro provoz multicast videa a také statické směrování (static routing) a dynamické směrování RIP a OSPF umožňující rychlé přizpůsobení změnám v uspořádání sítě. Pro další zvýšení spolehlivosti a odolnosti sítě jsou navíc podporovány Ethernet Ring Protection Switching (ERPS), Virtual Router Redundancy Protocol (VRRP) a také redundantní napájecí zdroje.

Switche řady DGS-1520 lze spravovat z vestavěného webového rozhraní, pomocí SNMP příkazů nebo z CLI rozhraní (Telnet, sériová konzole). Pro centrální správu je k dispozici NMS platforma D-Link D-View 7, která může pomoci snížit potřebné náklady a zdroje na údržbu sítě. Přepínače řady DGS-1520 lze spravovat také pomocí nástroje D-Link Network Assistant (DNA), který umožňuje skupinovou konfiguraci a údržbu switchů v rámci stejného L2 segmentu sítě a je k dispozici jako samostatný software nebo nově také jako mobilní aplikace.

Přepínače řady DGS-1520 jsou dostupné v České republice za cenu od 13 365 Kč bez DPH.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning