Dvě mechanické od Tesoro: kovovou, či s RGB podsvícením?
PCTuning Článek

Dvě mechanické od Tesoro: kovovou, či s RGB podsvícením?

Pavel Urbánek

Pavel Urbánek

12. 8. 2014 02:00 21

Seznam kapitol

1. Úvod 2. Balení a specifikace 3. Vzhled a provedení: Lobera Supreme 4. Vzhled a provedení: Colada Saint 5. RGB nebo jednobarevné podsvícení - co je lepší?
6. Německá preciznost v černém: Cherry MX Black 7. Čínská imitace v hnědé a s nižší cenou: Kailh Brown 8. Měření a praktické srovnání 9. Software a NKRO 10. Závěr

Luxusní hliníková Colada Saint nebo Lobera Supreme s mnohobarevným RGB podsvícením? Rozhodnout se mezi těmito dvěma mechanickými klávesnicemi Tesoro se můžete třeba na základě našeho srovnání. Podíváme se také na rozdíly mezi spínači Cherry MX Black a zatím nepříliš známými Kailh Brown.

Reklama
Reklama

Ještě jste neslyšeli o značce Tesoro? A když ano, tak nevíte, co si o ní myslet? Jde o americkou značku, která vznikla v roce 2011 a od té doby bojuje na trhu s herním příslušenstvím o přízeň hráčů. Cílem je dodávat hardware, který poskytne soutěžní výhodu oproti konkurenci. To vše zní dobře, ale o něco podobného říká většina výrobců herních periferií. Jak vede právě tato značka v praxi?

Dvě mechanické od Tesoro: kovovou, či s RGB podsvícením?

Dnes máme připravenou recenzi dvou mechanických klávesnici z dílny amerického výrobce Tesoro. Jedná se o dva v mnoha ohledech odlišné produkty s různým zaměřením a specifickými výhodami. První testovaná klávesnice je z rodiny Colada, konkrétně model Colada Saint. Druhá klávesnice ve srovnání je Tesoro Lobera Supreme.

Dvě mechanické od Tesoro: kovovou, či s RGB podsvícením?

Colada Saint je model mechanické klávesnice vyrobený z hliníku s eloxovaným povrchem. Vše je samozřejmě podsvícené. Proti tomu Lobera je vyrobená z plastu, který je vyvedený v podobném stylu jako hliníkový kolega. Není tedy tak robustní, zato nabídne plné RGB podsvícení všech kláves. Co je lepší? Barevné podsvícení nebo hliníkové provedení?

Dvě mechanické od Tesoro: kovovou, či s RGB podsvícením?

V obou případech se bavíme o mechanických klávesnicích, takže se zaměříme na vlastnosti použitých mechanických spínačů. Jelikož jsme v poslední době důkladně rozebírali vlastnosti červených a modrých spínačů Cherry MX, k tomuto testu jsme vybrali dvojici černých a hnědých. Právě celá tato čtveřice je mezi uživateli mechanických klávesnic nejpopulárnější.

Novinkou je také to, že je Lobera vybavená spínači značky Kailh, což je konkurenční značka k Cherry MX. Jedná se o čínskou firmu, která se zaměřuje na výrobu mechanických spínačů založených na designu německých Cherry MX. Jak je na tom s kvalitou? Máme se bát zhoršení?

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning