esportove-monitory-od-zowie-by-benq-jsou-nyni-jeste-lepsi
Novinka eSportové monitory od ZOWIE by BenQ jsou nyní ještě lepší

eSportové monitory od ZOWIE by BenQ jsou nyní ještě lepší

Mirek Kočí

Mirek Kočí

1. 10. 2020 16:00

Nové monitory s přídomkem „K“ navazují na stejnojmenné předchůdce a nabízí několik vylepšení zavedených na základě zpětné vazby hráčů, jako je například možnost sdílení uživatelských profilů prostřednictvím aplikace XL Setting To Share.

Reklama

ZOWIE by BenQ XL2411K je osazen 24palcovým TN panelem s Full HD rozlišením 1 920 × 1080 pixelů a frekvencí 144 Hz. Ke grafické kartě se připojuje přes dva HDMI 1.4, jeden HDMI 2.0 a jeden Display Port 1.2. Druhý nový model, ZOWIE by BenQ XL2546K, pak disponuje 24,5palcovým TN panelem s Full HD rozlišením 1 920 × 1 080 pixelů a frekvencí 240 Hz. Připojení je zprostředkováno přes tři HDMI 2.0 a Display Port 1.2.

U obou modelů se ku prospěchu volného prostoru na stole hráče zmenšila obdélníková základna a přišla o zadní rohy. Ty tak uvolňují místo pro podložku pod myš v případě nestandardního šikmého umístění klávesnice. Naopak více materiálu, resp. větší odolnost, byla přidána do rámečku displeje pro jeho maximální ochranu během přepravy na LAN akci.

Design samotného displeje byl uhlazen v duchu moderních oblých linií, které nahradily zkosené části. Nechybí typicky červené indikátory pozice nastavené výšky, naklopení či otočení kolem své osy. Ergonomie doznala mírného zvětšení celkového rozsahu a oba monitory tak lze posunout o něco níže/výše a naklopit ve větším úhlu.

eSportové monitory od ZOWIE by BenQ jsou nyní ještě lepší
i Zdroj: PCTuning.cz

K výčtu novinek se řadí také nová zdarma dostupná aplikace XL Setting To Share - prostředí umožňující sdílet vlastní uživatelské profily se spoluhráči, kamarády nebo fanoušky. Designové změny se dočkalo také menu, které je navíc přizpůsobitelné včetně nastavení funkcí v rychlém přístupu.

Ve výbavě monitorů nechybí pochopitelně technologie Dynamic Accuracy (DyAc+ v případě XL2546K), Black eQualizer, Color Vibrance, Low Blue Light a Flicker-free. Model XL2546K je navíc dodáván s odnímatelnou clonou. Pro její nasazení, resp. odejmutí, nyní není potřeba dalšího nářadí. 

ZOWIE by BenQ XL2411K bude k dispozici za cenu 6 599 Kč s DPH, zatímco za ZOWIE by BenQ XL2546K zaplatíte 14 199 Kč s DPH.

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama