experimentalni-projekty-stoji-alphabet-temer-miliardu-dolaru-prozradily-financni-vysledky
PCTuning Novinka

Experimentální projekty stojí Alphabet téměř miliardu dolarů, prozradily finanční výsledky

Martina Lipertová
Martina Lipertová
24. 7. 2018 12:30 3 Sdílej:

Alphabet, mateřská společnost Googlu před pár hodinami zveřejnila své finanční výsledky za druhý kvartál roku 2018. Vyplývá z nich, že se jí daří velmi dobře. 

Reklama
Reklama

Alphabet v uplynulém čtvrtletí dosáhla příjmů ve výši 32,65 miliardy dolarů, což představuje 26% nárůst oproti stejnému čtvrtletí minulého roku. Druhé čtvrtletí tohoto roku je dokonce o něco silnější, než první čtvrtletí 2018, kdy Alphabet dosáhla příjmů v hodnotě 31,15 miliardy.

Společnost před pár dny dostala rekordní pokutu od Evropské Unie (4,3 miliard eur, respektive 5,01 miliard dolarů), jenže tu zatím do svých finančních výsledků nezahrnula. Ovšem i kdyby se tak stalo, Alphabet by stále měla pozitivní výnos v hodnotě 2,8 miliardy dolarů.

Zajímavé je, že většina (celkem 86%) příjmů společnosti pochází z reklamy. Ještě zajímavější pak je, že společnost utratila téměř 1 miliardu dolarů na experimentální projekty, jako jsou například samořídící vozy, horkovzdušné balony s Wi-Fi a doručovací drony s názvem Project Wing. 

Finanční výsledky Alphabet si můžete pročíst na stránkách společnosti.

Zdroj: 1, 2

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning