Gigabyte X58 EXTREME - další Core i7deska
Včera jsem viděli nejvyšší model pro Core i7 od Asus, a hlavní rival Gigabyte nemohl zůstat pozadu. Dnes předvádí téměř prodejní verzi svého ultra extrémního high-endu.
Gigabyte se svou deskou X58 Extreme, značně otálel. Prvotní verze se totiž od této (téměř prodejní) velmi liší. Proti původnímu rozložení se změnila spousta věcí, a podle zástupce Gigabyte, je takto bude vypadat deska na pultech. Změněno bude jen několik maličkostí.
Deska je plně v režii nového standardu Ultra Durable 3, což z ní dělá skutečně "nabušené dělo". Kromě nejkvalitnějších kondenzátorů, je kolem procesoru také širší vrstva mědi v PCB - což s kvalitním chlazením tvoří unikátní termální vlastnosti desky. Chladič je také hybridní, a lze jej připojit k vodnímu okruhu.
Chladičů bude v krabici několik, pro maximální možné přetaktování se vzduchem pomohou dva speciální pasivy. Pokud budete chtít použít vodu, demontujete je a připojíte hadice do připravených fitinek. Chladič nad jižním můstkem je velmi velký, protože pod sebou skrývá překvapení ... PCI Express přepínač. Tato deska bude umožňovat SLI se třemi plnohodnotnými PCIe 2.0 x16 sloty. Certifikace SLI také zpozdila výrobu tohoto modelu.
Zadní panel je celkem běžně vybaven. Je zajímavé, že ani s moderním Core i7 nepohřbil Gigabyte PS2 myš a klávesnici.