Google nejspíš pracuje na mobilním telefonu
Google podle některých zdrojů vyrábí svůj vlastní mobilní telefon - představitel společnosti to minulý týden nepřímo potvrdil ve Španělsku
Zdroje mluví o levném telefonu s velkým barevným displejem, který bude jednoduché připojit k internetu. Google si prý design nechává navrhovat od svých asijských partnerů. "Je to pro Google důležitá oblast," řekl Erin Fors z Google v pátek. "I nadále se zaměřujeme na tvorbu aplikací a podporu partnerů, kteří jsou leadery na trhu. Zatím však nebudeme nic ohlašovat."
A technologičtí nadšenci již obrátili svou pozornost směrem k internetovému gigantu - ještě před pár měsíci spekulovali o iPhonu od Apple, který se nakonec v USA začne prodávat v červnu za pět set dolarů. Je však třeba dodat, že například předchozí spekulace o tom, že Google pracuje na řadě svých notebooků byly mylné - společnost pouze vyvíjela aplikace, které měly usnadnit práci s Windows. Podle analytika skupiny Nomura Richarda Windsdora jsou ale nynější spekulace oprávněné - na CeBITu za tím totiž přišli nejmenovaní zástupci Google a práce na novém mobilním telefonu mu sami potvrdili.
Zdroj: Reuters