grafika-amd-radeon-r9-390x-nejspise-dorazi-jiz-za-nekolik-tydnu-a-bude-mit-kapalinovy-chladic
PCTuning Novinka

Grafika AMD Radeon R9 390X nejspíše dorazí již za několik týdnů a bude mít kapalinový chladič

ondrej-stepanek
Ondřej Štěpánek
16. 2. 2015 08:00 21 Sdílej:

Nová vlajková loď společnosti AMD v podobě grafické karty Radeon R9 390X měla podle původních informací dorazit na trh až koncem druhého čtvrtletí letošního roku. Nyní se však zdá, že to stihne ještě o něco dříve. 

Reklama
Reklama

Prvními grafikami "třísté" řady grafických karet Radeon by se měly stát modely R7 360 a 360X, které by měly světlo světa spatřit již během příštího měsíce. Podle webu WCCFTech by vydání těchto grafik mělo zanedlouho po tom následovat uvedení dalšího modelu a to hned toho vlajkového. Podle zjištění zmíněného webu by totiž měl model R9 390X dorazit na trh nedlouho po modelech R7 360 a R7 360X, konkrétně někdy na přelomu března a dubna. 

Naznačuje nám AMD tímto snímkem něco?

Chystané brzké představení tohoto modelu mohou naznačovat také snímky, které se objevují na facebookové stránce AMD a také prohlášení CEO studia StarDock Brada Wardella, který tvrdí, že AMD na konferenci herních vývojářů GDC, která se koná začátkem příštího měsíce, odhalí něco "šíleného". To by mohlo znamenat představení jednočipového vlajkového modelu AMD se zcela novým GPU "Fiji XT".  

Fotografie krytu chladiče některého z chystaných modelů, který na internetu koluje už nějakou dobu.

Další zajímavou novinkou, kterou web WCCFTech údajně může s jistotou potvrdit, je to, že chystaná grafická karta R9 390X bude skutečně vybavená uzavřeným kapalinovým chladičem z dílny společnosti Cooler Master. Ten by měl být velice podobný stávajícímu chladiči od Asetek, který je dodáván na dvoučipové grafice R9 295X2. Součástí krytu tohoto AiO chladiče by měl být podobně jako u modelu R9 295X2 jeden ventilátor. Chybět nebude ani připojený 120mm radiátor vodního chlazení. 

Zdroj: 1, 2

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning