hackeri-zautocili-na-cd-projekt-red-ziskali-zdrojove-kody-her
Novinka Hackeři zaútočili na CD Projekt RED, získali zdrojové kódy her

Hackeři zaútočili na CD Projekt RED, získali zdrojové kódy her

Mirek Kočí

Mirek Kočí

9. 2. 2021 15:08

Polské herní studio CD Project RED, které stojí například za hity Cyberpunk 2077 nebo Zaklínač, se stalo terčem závažného kybernetického útoku.

Reklama
Reklama

„Neznámí pachatelé získali nepovolený přístup k naší interní síti. Shromáždili určitá data a zanechali žádost o výkupné,“ uvedlo studio. Dle vyjádření vývojářů na Twitteru hackeři vyhrožují mimo jiné prodejem nebo zpřístupněním zdrojových kódů několika her polského studia. Hackeři v e-mailu, na který CD Project upozornil tady, tvrdí, že stáhli zdrojové kódy Cyberpunku 2077, Zaklínače 3, Gwentu a dosud nevydané vylepšené verze Zaklínače 3 pro PC, PlayStation 5 a Xbox Series X/S.

Vývojáři jsou v nezáviděníhodné situaci, upozornili však, že systémy, ke kterým získali útočníci přístup, neobsahovali žádné osobní údaje hráčů ani uživatelů jejich služeb. Ve zprávě na Twitteru také uvedli, že s hackery vyjednávat nebudou. Celou věc nyní řeší policie.

Important Update pic.twitter.com/PCEuhAJosR

— CD PROJEKT RED (@CDPROJEKTRED) February 9, 2021

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Pctuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Pctuning