huawei-loni-zvysil-zisk-i-trzby-navzdory-tlaku-usa
Novinka Huawei loni zvýšil zisk i tržby, navzdory tlaku USA

Huawei loni zvýšil zisk i tržby, navzdory tlaku USA

Mirek Kočí

Mirek Kočí

31. 3. 2019 10:00 1

Huawei zaznamenal loni nárůst zisku i navzdory tomu, že ho několik zemí prověřuje pro podezření ze špionáže. Za skvělé výsledky firma vděčí zejména rekordnímu prodeji chytrých telefonů. Tržby podniku vzrostly o 19,5 procenta na 721,2 miliardy juanů, což představuje nejrychlejší tempo růstu za dva roky.

Reklama

Tržby tzv. spotřebitelské divize stouply o 45 procent na 348,9 miliardy juanů. Tržby divize telekomunikačních zařízení nicméně meziročně klesly o 1,3 procenta, což odráží silný tlak Spojených států na ostatní země, aby z bezpečnostních důvodů nepoužívali technologie Huaweie při budování nových 5G sítí.

Čistý zisk čínské společnosti se zvýšil o 25 procent na 59,3 miliardy juanů. Tempo jeho růstu však bylo o něco pomalejší než v roce 2017, kdy stoupl o 28 procent.

Huawei, na rozdíl od jiných velkých čínských technologických firem, generuje polovinu svých příjmů v zahraničí. „Nejjednodušší způsob, jak zdolat pevnost, je napadnout ji zevnitř. A nejjednodušší způsob, jak ji posílit, je zvenčí,“ řekl rotující předseda představenstva Kuo Pching. „Uděláme vše, co je v našich silách, abychom se zbavili vnějších problémů, zlepšily řízení a dosáhly pokroku směrem k našim strategickým cílům,“ dodal.

Huawei očekává zvýšení tržeb i v letošním roce, přičemž motorem růstu mají být chytré telefony a podnikové služby.

Huawei loni zvýšil zisk i tržby, navzdory tlaku USA
i Zdroj: PCTuning.cz

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama