huawei-si-nechal-vyrobit-milion-telefonu-s-vlastnim-systemem-hongmeng-os
Novinka Huawei si nechal vyrobit milion telefonů s vlastním systémem HongMeng OS

Huawei si nechal vyrobit milion telefonů s vlastním systémem HongMeng OS

Mirek Kočí

Mirek Kočí

12. 6. 2019 13:00 7

Je pravděpodobné, že díky sporu mezi Čínou a Spojenými státy Huawei již brzy definitivně přijde o možnost na své telefony instalovat Android s aplikacemi Googlu. Není se tak čemu divit, že firma v posledních týdnech akceleruje vývoj svého operačního systému, který by se měl jmenovat HongMeng OS (Oak OS). Nová platforma by mohla být představena již na podzim, v případě komplikací pak nejpozději na jaře příštího roku. Vývojářské centrum Huawei v každém případě pracuje na plné obrátky. Nasvědčuje tomu  zpráva finanční instituce Rosenblatt Securities, podle které si výrobce v uplynulých týdnech nechal vyrobit milion smartphonů s novým operačním systémem. Všechny telefony mají být zařazeny do programu interního testování.

Reklama

Zpráva dále zmiňuje, že HongMeng se nestane základem jen pro smartphony. S tímto operačním systémem bychom se měli setkávat i v počítačích, tabletech, v autech a televizích a nositelné elektronice. Ředitel Huaweie Richard Yu pak na sociální službě WeChat uvedl, že systém bude plně kompatibilní se stávajícími android aplikacemi a navíc nabídne i „zvýšenou bezpečnost pro ochranu osobních údajů“.

Jak se situace bude dál vyvíjet, poznáme po 19. srpnu, kdy vyprší odklad sankcí, které proti Huaweii zavedl americký prezident Donald Trump. Není ovšem bez zajímavosti, že systém HongMeng OS dostaly již k testování i další čínské společnosti Oppo a Xiaomi.

Huawei si nechal vyrobit milion telefonů s vlastním systémem HongMeng OS
i Zdroj: PCTuning.cz

Zdroj 1 2

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama