HyperX Cloud Alpha S – parádní herní sluchátka v testu
i Zdroj: PCTuning.cz
Hardware Článek HyperX Cloud Alpha S – parádní herní sluchátka v testu

HyperX Cloud Alpha S – parádní herní sluchátka v testu

Jan Preclík

Jan Preclík

11. 11. 2019 03:00 24

Seznam kapitol

1. Úvod 2. Unboxing a první dojmy 3. Detaily a parametry headsetu 4. Testování a speciální funkce
5. Komunikace a peripetie s ovládáním 6. Univerzální použití 7. Závěr

Když už se někdo rozhodne dát za herní headset větší obnos peněz, očekává od něj také patřičnou kvalitu a bohatou výbavu. Nastavila zde firma Kingston cenovku správně nebo jen prodává standardní Škodovky v základní výbavě za cenu BMW v plné palbě? Pojďme spolu omrknout sluchátka vyšší střední třídy.

Reklama

Společnost Kingston se svým brandem HyperX cílí, stejně jako konkurenční Adata XPG či Steelseries, vyloženě na hráče počítačových her. Oproti svým obchodním sokům má však značka HyperX mnohem širší rozpětí. Kromě operačních pamětí, pevných disků či herních periferií jsou k mání i křesla, brašny, či příslušenství k herním konzolím, vše zdobené elegantním logem s charakteristickým písmenem X.

V dnešním článku se mrkneme pod kapotu sluchátkám HyperX vyšší střední třídy. Na první pohled headset Cloud Alpha S oslňuje komfortním vzhledem ruku v ruce s kvalitním dílenským zpracováním. Je určen primárně pro počítačové hráče, i když v tomhle případě spíše pro ty movitější, kteří jsou ochotni za širší využití, design i kvalitu sáhnout hlouběji do kapsy. 
HyperX Cloud Alpha S – parádní herní sluchátka v testu
i Zdroj: PCTuning.cz

Když je řeč o ceně, je to téma poměrně diskutabilní. Tento model stojí bezmála tři a půl tisíce korun. Pro někoho je nepředstavitelné zaplatit tuto částku za pouhá herní sluchátka, pro jiného, obzvláště zapáleného pařana, se zase nejedná o nijak velikou oběť. Kromě ceny je totiž podstatná i využitelnost a dlouholetá výdrž. Paradoxně se tak může v delším čase prodražit spíše nákup levnějších výrobků. To ale není výjimkou ani v jiných oborech.  

V dnešním článku se tedy pokusíme lousknout, proč je cena za herní sluchátka od firmy, která se primárně nezabývá audio systémy, nastavená právě takto. Dosahují omračující zvukových kvalit, komfortu nošení či prostorového zvuku? Nebo se Kingston snaží ohromit značkou HyperX a pod pozlátkem se skrývá obyčejný herní headset, kterým se vyrovnají i kousky do dvou tisíc korun?

HyperX Cloud Alpha S – parádní herní sluchátka v testu
i Zdroj: PCTuning.cz

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Související články

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama