HyperX Cloud Alpha S – parádní herní sluchátka v testu
i Zdroj: Pctuning
Hardware Článek HyperX Cloud Alpha S – parádní herní sluchátka v testu

HyperX Cloud Alpha S – parádní herní sluchátka v testu | Kapitola 7

Jan Preclík

Jan Preclík

11. 11. 2019 03:00 24

Seznam kapitol

1. Úvod 2. Unboxing a první dojmy 3. Detaily a parametry headsetu 4. Testování a speciální funkce
5. Komunikace a peripetie s ovládáním 6. Univerzální použití 7. Závěr

Když už se někdo rozhodne dát za herní headset větší obnos peněz, očekává od něj také patřičnou kvalitu a bohatou výbavu. Nastavila zde firma Kingston cenovku správně nebo jen prodává standardní Škodovky v základní výbavě za cenu BMW v plné palbě? Pojďme spolu omrknout sluchátka vyšší střední třídy.

Reklama

Když to vezmu kolem a kolem, Cloud Alpha S jsou velmi slušná pohodlná univerzální sluchátka, se které nabízejí slušný 2D zvuk, 7.1 zvuk s perfektním podáním prostoru, troufám si říct nejvěrnější mezi herními sluchátky, ale bohužel je využitelný pouze během hraní. Bohaté balení kromě mikrofonu, zvukovky a kabeláže obsahuje i náhradní látkové náušníky a praktický pytlík, do kterého se všechno vejde.

Sluchátka mají výborně řešenou konstrukci, při jejich návrhu rozhodně někdo přemýšlel. Zatímco u konkurence se běžně setkáváme s dražšími modely s plastovým hlavovým mostem, Cloud Alpha S jej mají vyrobeny z pružného hliníku, který vydrží opravdu hodně. Reproduktory mají celkem široký náklon, náušníky vám tak dokonale přilehnou k tváři, aniž by nepříjemně tlačily na hlavu. Jak hlavový most, tak i oba páry náušníků jsou navíc vybavené příjemnou paměťovou pěnou.

HyperX Cloud Alpha S – parádní herní sluchátka v testu
i Zdroj: Pctuning

Sice trochu zamrzí absence softwaru, když si ale vychytáte zacházení s ovládacími prvky, či se necháte inspirovat touto recenzí, zjistíte, že ve finále není příliš potřeba. I když další ekvalizéry či více user friendly prostředí pro případný flash firmwaru by rozhodně nebyl na škodu, tenhle nedostatek headsetu rád odpustím.

V zásadě mě na sluchátkách mrzí nejvíc dvě věci. Tou stěžejní je síla basů. Když jsem zjistil, že každé sluchátko má přepínač jejich intenzity, čekal jsem o něco hlubší zážitek. Prostřední poloha by ale nakonec vůbec nemusela být, stačily by polohy ON a OFF. Druhým nedostatkem je ozvěna a celková degradace zvuku při virtuálním surroundu.

Headset se hodí i k použití s konzolí či mobilním telefonem a jeho vzhled vypadá profesionálně, nemusíte se s ním stydět opustit svou jeskyni a vylézt na denní světlo. Za mě HyperX Cloud Alpha S splňuje veškeré požadavky náročnějších uživatelů. Nebýt výše zmíněných dvou chybek, hodnotil bych suverénně deseti hvězdami. I přes vyšší  cenu však koupi headsetu rozhodně doporučuji každému, kdo se nebojí za kvalitu pustit své peněžence žilou. V této cenové hladině díky své výbavě, dílenskému zpracování zvukovému podání a zajímavým funkcím nemá konkurenci. 

Za poskytnutí testovacího kousku moc děkujeme českému zastoupení firmy Kingston.

Hyperx Cloud Alpha S
KLADY
HyperX Cloud Alpha S – parádní herní sluchátka v testu
i Zdroj: Pctuning
HyperX Cloud Alpha S – parádní herní sluchátka v testu
i Zdroj: Pctuning
ZÁPORY
Skvělý design Slabší basy
7.1 zvuk se slušným pozicováním 7.1 degraduje zvuk. Nepoužitelné s filmy či hudbou
Univerzální použití díky bohaté výbavě Impedance by mohla být nižší
Celkově vyvážený zvuk basy / výšky / středy Vyšší cena
Odnímatelný mikrofon, vyměnitelné kabely 3,5mm Jack kabel není nahraditelný běžným
Opravdu pružná hliníková konstrukce Horší dostupnost náhradních dílů
Látkové náušníky v balení, kožené nasazené Absence ovládacího softwaru
Pevná, odolná, vysoce ohebná konstrukce  
★★★★★★★★★★
Orientační cena včetně DPH: 3 390 Kč

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Pctuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Pctuning