lifeview-tv-walker-q-dvb-t-televize-na-dlani
PCTuning Článek

LifeView TV Walker Q DVB-T: televize na dlani

Kwolek Jirka

Kwolek Jirka

3. 4. 2006 01:00 43

Seznam kapitol

1. TV Walker Q DVB-T: jen pro 007? 2. Instalace tuneru? 4 minuty a je hotovo! 3. Příloha: DVB-T, malé opakování...

Taky jim nevěříte? A koho tím vlastně myslím? No přece marketingové specialisty, lidi kteří se Vás snaží přesvědčit, že jen jejich technologie je jediná správná. A výsledek? Novinka se ještě pořádně neujme a už razí další. S DVB-T je to však jiné - kdo tuto digitální televizi na počítači zkusil jednou, už nechce nic jiného. Vstříc těm, kteří neradi "lezou" do počítače pak vyšli výrobci miniaturních USB přijímačů. Mezi nejmenší pak jistě patří TV-klíčenka LifeView Walker Q DVB-T.

Reklama
Reklama

Firma Animation Technologies se rozhodla nejmenší digitální DVB-T tuner pojmenovat po slavném profesorovi z agenta 007. Vědec, kterému ve filmu nikdy neřekli jinak než Q (foneticky "kjů"), měl ve své laboratoři vždy několik nových "hračiček" (gadgets) a televizní tuner o velikosti flash disku by mezi ně nejspíše opravdu hravě zapadl: "Jamesi, pokud budeš v dosahu digitálního televizního vysílání, můžeš pomocí tohoto miniaturního přijímače proměnit každý počítač v digitální televizor s možností záznamu programu s funkci Time Shift. Jednoduše jej zasuneš do portu USB 2.0 a z miniaturního CD nainstaluješ ovladače a malou aplikaci."

Narozdíl od jízdy tankem po Petrohradu si tento Bondovský luxus můžete dovolit i Vy, a to právě především díky Q (a ceně kolem 1600Kč).

LifeView TV Walker Q DVB-T: televize na dlani

Takže Q, co si to pro nás nachystali u Animation Technologies? Tak to na nás vybal...

LifeView TV Walker Q DVB-T: televize na dlani

Už na obalu je vidět, že Q si s USB tunerem docela vyhrál. Cela sada, až na magnetickou anténu, se vejde do malé kovové krabičky ukryté v kovově lesklém papírovém jehlanu.

LifeView TV Walker Q DVB-T: televize na dlani

Sada obsahuje: vlastní přijímač, 20cm prodlužovačku USB 2.0, anténní redukci, anténu, 8cm CD s ovladači a ferromagnetický odrušovací člen (na kabel USB).

LifeView TV Walker Q DVB-T: televize na dlani

Vlastní, ehm, digitální jednotka... je jen mírně větší než běžná USB klíčenka. Překvapením bylo pro mě zjištění, že uvnitř se nachází miniaturní (ale téměř neslyšný) větráček.

LifeView TV Walker Q DVB-T: televize na dlani

Takže TV tuner máme venku, teď jen sehnat nějaký počítač a zkusit ověřit, jestli měl Q pravdu...

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning