Magny-Cours překvapivě na trhu
Očekávali jsme, že o dvanáctijádrových procesorech AMD se doslechneme detailněji na CeBITu příští měsíc. Překvapivě pak působí fakt, že nové Opterony jsou již dostupné.
AI model LTX2 směle konkuruje placeným generátorům videí
Blíží se konec generování videí přes placené služby. Videa k nerozeznání od reality zvládnete už i na svém počítači.
Jako blesk z čirého nebe působí zpráva, že serverové procesory s dvanácti fyzickými jádry jsou k dostání, a to bez větších "famfár" a "důležitých" projevů ze strany AMD. Oakville Mehlville Computers, společnost prodávající v aukční síni Ebay, nabízí set čtyř nových Opteronů Magny-Cours, taktovaných na 2,2GHz, jejich cena je $7700.
Nové 45 nm čipy AMD jsou vybaveny dvanácti jádry, šesti megabajty L2 cache a 12MB cache třetí úrovně. Každý procesor je vybaven čtyřmi HyperTransport linkami a řadičem pro registrované DDR3 paměti. Pokud máte zájem o výkonný server, ale přímo od výrobce požadujete celou sestavu, stejný prodejce nabízí i počítač Tyan AMD Opteron 6174, který je vybavený čtyřmi dvanáctijádrovými procesory řady Opteron 6000 a celkem 64GB operační paměti DDR3, jeho cena je pak $20 000. Celou sestavu bohužel není možné objednat hned, výrobce ještě čeká na dostupnost serverové desky Tyan S8812 se čtyřmi paticemi G34.
Podle Hexus