microsoft-se-pripojil-k-apple-pri-kritice-adobe-flash
Apple Novinka Microsoft se připojil k Apple při kritice Adobe Flash

Microsoft se připojil k Apple při kritice Adobe Flash

Martin Stančík

Martin Stančík

2. 5. 2010 10:00 10

Microsoft podpořil Steva Jobse, který tento týden tvrdě kritizoval Flash od Adobe.

Reklama
Reklama

Šéf Apple Steve Jobs tento týden tvrdě kritizoval Flash a snažil se vysvětlit, proč jej jeho společnost nechce vpustit na iPhone a iPad. A včera se přidali i představitelé Microsoftu, kteří řekli, že "Flash má své problémy - hlavně v oblasti spolehlivosti, bezpečnosti a výkonu." Podle Deana Hachamovitche, hlavního managera pro Internet Explorer, Flash může velmi dobře zastoupit HTML5. Tak ostrý jako Jobs, který mimo jiné řekl, že "je čas, abychom se pohnuli o krok dál, než je Flash," však Hachamovitch nebyl.

Microsoft se připojil k Apple při kritice Adobe Flash
i Zdroj: Pctuning

Adobe na otevřený dopis Jobse z toho týdne reagovalo s tím, že "Apple chce jednoduše propagovat jen své produkty a uzavřít svou platformu." Okolo 75% videa na internetu je v současné době na Flashi. I když na Flashi je postavených mnoho webových služeb, Jobs tento týden poukázal na to, že ty které mají zájem, mohou vytvořit ne-flashovou aplikaci a na iPhone a iPad se tak dostat.

Zdroj: Reuters

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Pctuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Pctuning