moneta-money-bank-v-cr-spousti-placeni-chytrymi-hodinkami
Novinka MONETA Money Bank v ČR spouští placení chytrými hodinkami

MONETA Money Bank v ČR spouští placení chytrými hodinkami

Mirek Kočí

Mirek Kočí

4. 9. 2018 20:00

MONETA Money Bank jako první banka na tuzemském trhu vychází vstříc poptávce Čechů po snadném a pohodlném placení chytrými hodinkami. Již od 4. září mohou její klienti díky spolupráci se společností Mastercard využívat bezkontaktní platební aplikace Garmin Pay a Fitbit Pay.

Reklama

Placení prostřednictvím hodinek je stejně jako v případě mobilního telefonu pohodlné a rychlé. Údaje o platební kartě je nutné nejprve do hodinek zadat prostřednictvím mobilní aplikace Garmin respektive Fitbit. Následně je digitalizovaná karta uložena na chráněný čip v hodinkách. Zabezpečení dat je stejně důkladné jako v případě placení mobilem a je rovněž zajištěno osvědčenou technologií tzv. tokenizace.

O bezkontaktní placení pomocí chytrých hodinek, náramků, klíčenek a dalších nositelných zařízení má v Česku zájem pětina populace a v sousedním Slovensku dokonce 31 procent obyvatel. Evropský průměr je 24 procent. Podle předpokladů společnosti Mastercard bude až 62 procent nositelných zařízení do roku 2020 obsahovat platební funkce.

MONETA Money Bank v ČR spouští placení chytrými hodinkami
i Zdroj: PCTuning.cz

Společnost Garmin se chystá uvedení nové služby na český trh podpořit zvýhodněnou nabídkou hodinek Vívoactive3 po předložení platební karty Mastercard od MONETA Money Bank. Slevovým kódem pro její získání bude prvních šest čísel platební karty. Nabídka bude omezena skladovou kapacitou. Garmin Pay je dostupný klientům bank a finančních institucí na produktových řadách Forerunner 645, Fenix 5 Plus, Vívoactive3 a D2 ve 23 zemích.

Platební systém Fitbit Pay je k dispozici uživatelům chytrých hodinek Fitbit Ionic a Fitbit Versa u více než sta bankovních institucí v 19 zemích světa. V brzké době budou moci tuzemští zákazníci platit také chytrým náramkem Fitbit Charge 3 Special Edition. Ten zamíří na tuzemský trh v průběhu října.

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama