msi-u100-wind-kilogram-mobility
PCTuning Článek

MSI U100 Wind - kilogram mobility

Jan Štěpánek
Jan Štěpánek
20. 2. 2009 06:00 59 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Netbooky vládnou světem 2. Takhle se šetří... 3. Specifikace a příslušenství 4. Design 5. Vnitřnosti a první spuštění 6. Tři měsíce života...

Po přečtení názvu článku se asi většina z vás podiví, proč se zaobíráme zrovna tímto starším modelem netbooku od společnosti MSI. Odpověď je ale jednoduchá. Dnešní článek totiž není standardní recenzí, jakou z našeho webu znáte, ale spíše seskupení zkušeností při dlouhodobějším používání tohoto zařízení.

Reklama
Reklama

Při čekání na doručení nového netbooku mi nakonec přišlo o to zajímavější sledovat, jak se v průběhu jednoho týdne jeho cena navýšila skoro o tři tisíce korun. To byl okamžik, kdy jsem byl opravdu spokojený s koupí a to jsem U100 neměl ještě ani doma.

Za několik dní však MSI dorazil opravdu ještě za nízkou cenu a od této chvíle se s vámi pokusím sdílet své dojmy a zkušenosti. Hned úvodem mě překvapilo poměrně slušné zabalení celého zařízení. Nějakého poškození při přepravě bych se tedy určitě nebál. Základem všeho je kartonová krabice s logem firmy MSI.

Masivní kartonová krabice skrývá pouzdro a další krabici s netbookem.

Po jejím otevření na mě ihned vykouklo bílé pouzdro vsunuté do igelitového sáčku a pak další krabice, tentokráte již v modrém provedení, která již naznačovala základní informace o koupeném zboží. Upřímně řečeno, tak fakt, že pouzdro bylo součástí balení, mě velice mile překvapilo, protože podle specifikací v daném e-shopu tento model s anglickým layoutem neměl toto příslušenství obsahovat. Zatím jsem si tedy nemohl stěžovat.

Uvnitř modré krabice už je samotný netbook, baterie, adaptér pro nabíjení, několik manuálů – toto provedení však neobsahovalo český návod, který však není problém najít na webových stránkách výrobce. A nakonec ještě dvojice DVD s ovladači a operačním systémem (samozřejmě pouze recovery verze pro notebooky MSI). Osobně si myslím, že v dnešní době, kdy jsou paměťové karty za pár korun, by mohl výrobce tento software dodávat spíše na nějakém takovém mediu na místo DVD, které do netbooku nestrčíte, jelikož DVD mechanika se už díky velikosti zařízení nevešla.

Co se týká samotného netbooku, tak pro lidi, kteří s těmito zařízeními již delší dobu pracují, budu působit asi poměrně směšně, ale třeba někdo z vás měl reakci podobnou. Po celou dobu vybalování U100 z krabice jsem byl totiž poměrně v šoku z rozměrů. Znát přesné rozměry ze specifikace na internetu je sice hezké, ale ve chvíli, kdy máte netbook opravdu v ruce se vše zdá ještě menší. Prostě na první pohled to byl opravdu drobeček. Kvůli ochraně ještě zabalen v několika vrstvách igelitu, přes displej byly nalepeny ochranné folie a výjimkou nebyla ani vrchní lesklá plocha.

Vrchní lesklá plocha byla chráněna samolepící folií.

Vedle touchpadu byl ještě nalepen štítek s naznačením specifikace a především znázorněny výhody tohoto zařízení. Tento štítek je dnes standardem u každého nového notebooku a všiml jsem si, že mnoho majitelů si ho na tomto místě i nechává. Já osobně to nesnáším, takže snad pochopíte, že za několik minut po rozbalení byl strhnut.

Nakonec ještě fotografie baterie, která byla v mém případě dodána 3-článková, přesněji typ LI-ION 2200mAh MS-N011.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning