neoficialni-specifikace-radeonu-hd-6000-unikly-slajd-z-prezentace-amd
Novinka Neoficiální specifikace Radeonů HD 6000. Uniklý slajd z prezentace AMD?

Neoficiální specifikace Radeonů HD 6000. Uniklý slajd z prezentace AMD?

Mirek Kočí

Mirek Kočí

27. 9. 2010 17:00 35

Internetem se rychlostí blesku šíří „údajně pravé“ specifikace karet s čipem Barts Pro a XT.

Reklama
Reklama

Uvedení prvních akcelerátorů vycházejících z architektury Southern Islands je doslova „na spadnutí“, avšak informací, obzvláště těch důvěryhodných, je naprosté minimum. Embargo nastolené AMD je neprůstřelné, vždyť z klidu ji vyvádí pouze čínský magazín Chiphell, který s předstihem servíruje uživatelům dlouhodobě řadu zajímavých informací: fotografie předprodukčních samplů (pozn. vzorků), obrázky z testů v 3DMark Vantage a další…

Neoficiální specifikace Radeonů HD 6000. Uniklý slajd z prezentace AMD?

Víkend se nesl ve znamení tabulky, jenž kolovala internetem, chcete-li uniklé části z prezentace, ve které jsou uvedené kompletní specifikace Radeonu HD 6750 (Barts Pro) a HD 6770 (Barts XT). Snímek se prvně objevil na fóru čínského Pcinlife, následně jeho pravost potvrdil i nApoleon z Chiphellu.

Tabulka znázorňuje porovnání nových čipů s aktuální generací, na poměry AMD krok to nevídaný (pokud je slajd pravý). Radeon HD 6750 nabídne podle všeho obdobný výkon jako model HD 5850, přičemž má uvedené i totožné frekvence, tzn. 725 MHz pro jádro a 4000 MHz (efektivně) pro 1 GB GDDR5 paměti. Zredukován byl počet unifikovaných shaderů, HD 6750 jich má údajně nést 1120 (280 SP 4D), oproti tomu současný akcelerátor s jádrem Cypress Pro obsahuje 1440 jednotek (288 SP 5D).

Neoficiální specifikace Radeonů HD 6000. Uniklý slajd z prezentace AMD?

pro zvětšení klikněte

Poklesl i počet texturovacích jednotek, nižší je i výpočetní výkon. Závěrem se podívejme na kartu Radeon HD 6770. Počet unifikovaných shaderů koresponduje s modelem HD 5870, ovšem stejně jako v případě HD 6750 jsou odlišně organizovány (320 SP 4D). V rámci jinak stavěných ALUs se pravděpodobně dočkáme i přepracováních TMUs (texturovacích jednotek) a jiného poměru ALU: TEX (5:1?). Jádro akcelerátoru má tepat na taktu 900 MHz, paměti na 4200 MHz (efektivně). Sběrnice obou modelů je poté mírně naddimenzována, široká je přesně 256bitů. Pokud specifikace shlédneme jako celek, je nabíledni, jak že to grafiky postavené na jádru Cayman budou asi výkonné :)

Další články na téma HD 6000:

Update: Vše je nakonec jinak. Aktuální informace proběhne ještě dnes.

Zdroj: Fudzilla

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Pctuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Pctuning