nova-geforce-gtx-295-je-tu
Novinka Nová GeForce GTX 295 je tu!

Nová GeForce GTX 295 je tu!

Z. Obermaier

Z. Obermaier

19. 5. 2009 00:00 3

Již za pár dní si budete moci přečíst exklusivní recenzi "Single-PCB" GeForce GTX 295, pojďme si kartu ukázat na lepších fotkách a shrnout parametry.

Reklama
Reklama
Nová GeForce GTX 295 je tu!

Fotografie nové GeForce GTX 295 již před týdnem obletěly svět, když je čínská stránka Expreview vystavila na svém webu. My vám dnes přinášíme fotografie PCB karty, ve větším rozlišení a můžete si tedy kartu lépe prohlédnout. Za sebe musím říci, že vměstnat pět čipů na jedno klasicky velké PCB, mi přijde jako nadlidský úkol. Jak je vidět, výrobce to dokázal a dvoučipová karta je na světě. O tom, že se díváme na přelomový produkt z dílny NVIDIA není pochyb, po řadě "sendvičů" máme před sebou klasičtější koncept, který jistě najde využití u nadcházející generace čipů G300. Troufnu si tvrdit, že nás na podzim NVIDIA překvapí dvěma kartami najednou - jednojádrovou i dvoujádrovou GeForce GTX 300.

Nová GeForce GTX 295 je tu!

Nová GeForce GTX 295 je tu!

Karta je osazena GDDR3 čipy Hynix H5RS5223CFR-N0C, které jsou certifikovány pro frekvenci 1000 MHz (2000 MHz). Jde o naprosto stejné paměti, jako u původní karty. Chlazení karty je celkem tiché a kovový kryt obaluje celou kartu i zezadu, nevěřil jsem tomu, ale kartu uchladí na solidní teploty. Spotřeba byla proti první kartě o několik Wattů snížena a karta si o pár Wattů polepšila i v oficiální TDP specifikaci. Parametry a frekvence jsou stejné, jako u prvního modelu.

Nová GeForce GTX 295 je tu!

Na kartu není žádné NDA, objeví se stejně, jako tomu bylo u 55nm GeForce GTX 260. Až výrobci vyrobí dostatek kusů, půjdou rovnou do prodeje. Dostupnost se očekává do konce tohoto měsíce i u nás. Cena karty bude kolem minimálně 12 500 Kč s DPH a starší model by mohl výrazněji zlevnit. V recenzi bude zajímavé sledovat, jak se navýšil výkon proti původní recenzi se starými drivery, ovladače GeForce 185.xx  totiž v některých hrách celkem pomohly a výkon znatelně narostl. Test očekávejte v průběhu příštího týdne, snad nám do toho nevleze něco důležitějšího (možná jedině Asus CrossHire III), uvidíme.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Pctuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Pctuning