nova-videa-nvidie-demonstruji-moznosti-ray-tracingu-a-dlss
Novinka Nová videa Nvidie demonstrují možnosti ray tracingu a DLSS

Nová videa Nvidie demonstrují možnosti ray tracingu a DLSS

Mirek Kočí

Mirek Kočí

24. 11. 2020 21:10 6

Podobně jako u minulého dílu, je i letošní přírůstek Call of Duty pomyslnou výkladní skříní nejnovějších technologií společnosti Nvidia. Dvě nová videa nabízejí přehledné porovnání grafiky se zapnutými funkcemi DLSS a DirectX 12 Ultimate ray tracingu a bez nich.

Reklama
Reklama

V prvním videu za povšimnutí stojí zejména detailní stíny bez aliasingu a self-shadowingu vytvářející souvislé siluety s využitím technologie contact hardening. Ta pracuje s ostrostí stínů v závislosti na vzdálenosti od povrchu, na který dopadají. Ambientní okluze určuje, kolik světla dopadá na jednotlivé objekty ve scéně a pomáhá vytvořit efekt hloubky prostředí tak, aby vypadal realističtěji.

Druhý klip se zaměřuje na technologii DLSS. Ta využívá neuronové sítě k vykreslování ostré a detailní grafiky při úspoře výkonu. Podle Nvidie v New Call of Duty: Black Ops Cold War dochází při zapnutí této funkce až k 85% nárůstu snímkové frekvence, přičemž rozdíl v kvalitě obrazu je těžké vůbec zpozorovat. Video bylo zachyceno na GeForce RTX 3080 ve 4K při nastavení Ultra a s DLSS v Performance módu.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning