nvidia-u-chystane-geforce-rtx-3060-omezi-vykon-v-miningu
Novinka Nvidia u chystané GeForce RTX 3060 omezí výkon v miningu

Nvidia u chystané GeForce RTX 3060 omezí výkon v miningu

Adam Vágner

Adam Vágner

18. 2. 2021 17:42 14

Nvidia u GeForce RTX 3060 omezí výpočetní výkon pro těžbu Etherea na polovinu

Reklama

Dnes oficiálně oznámila, že u připravovaných herních grafických karet GeForce RTX 3060 omezí hash rate u Etherea na polovinu, aby se na nich těžba kryptoměn nevyplácela tak jako u dosud uvedených grafických karet.

S uvedením GeForce RTX 3060 plánovaným na 25. února zároveň pro tuto kartu uvolní ovladače, které v případě, že detekují algoritmus pro těžbu Etherea (včetně od něj odvozených měn) omezí hash rate, či efektivitu těžby kryptoměn, zhruba na polovinu. Jiné výpočty by pak na GeForce RTX 3060 neměly být touto změnou ovlivněné.

Pro těžaře zároveň ohlašuje produktovou řadu Nvidia CMP HX – Cryptocurrency Mining Processor – určenou pro profesionální těžbu.

Nvidia u chystané GeForce RTX 3060 omezí výkon v miningu
i Zdroj: PCTuning.cz

Proudkty z řady CMP nebudou moci renderovat grafiku a budou optimalizované pro efektivnější těžbu. Nvidia je plánuje prodávat přes autorizované partnery. Využívat mají grafické čipy, které nesplňují požadavky na herní grafické karty GeForce, a tudíž jejich uvedení nebude mít negativní dopad na dostupnost herních GeForce.

Nvidia u chystané GeForce RTX 3060 omezí výkon v miningu
i Zdroj: PCTuning.cz

Karty z řady CMP například postrádají grafické výstupy, jejichž absence umožňuje vylepšit proudění vzduchu pro chlazení. Díky tomu je možné karty naskládat blíže k sobě. Zároveň využívají nižší špičkové napětí a takty, což zvyšuje energetickou efektivitu těchto karet.

Uvedení karet CMP má těžařům usnadnit stavbu efektivnějších datacenter, zatímco zlepší dostupnost grafických čipů GeForce RTX pro hráče.

Protože jde o omezení na straně ovladačů a RTX 3060 je zatím jediným modelem, pro který ovladače nejsou dostupné, není možné totéž opatření použít i u jiných modelů karet, které jsou již v prodeji. U nich tedy efektivitu těžby nelze touto cestou zpětně ovlivnit a nové opatření ze strany Nvidie nebude mít vliv na jejich dostupnost.

Hráčům nezbývá než doufat, že si těžaři nenajdou jinou cestu.

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama