nvidia-zacala-znovu-nabizet-starickou-geforce-gtx-1050-ti
Novinka Nvidia začala znovu nabízet stařičkou GeForce GTX 1050 Ti

Nvidia začala znovu nabízet stařičkou GeForce GTX 1050 Ti

Mirek Kočí

Mirek Kočí

17. 2. 2021 17:49 7

Situace na trhu s grafickými kartami donutila společnost Nvidia znovu nabízet GeForce GTX 1050 Ti z roku 2016, a to i na českém trhu, jak napovídá pohled do katalogu nákupního rádce Heureka. Není ale přiliš pravděpodobné, že výrobce kartu znovu začal vyrábět. Patrně pro tento účel využil skladové zásoby, které mu zbyly z dřívějška.

Reklama
Reklama

Co nepotěší, jsou pochopitelně ceny. Ty jsou ve většině případů nad hranicí 4 tisíc korun, což je na čtyři roky starý model s výkonem maximálně na HD a se sníženými detaily na Full HD hraní docela hodně.

GeForce GTX 1050 Ti ve své době tvořila slušný low-end. Dnes je situace ale zcela jiná. Ve výbavě má 768 shaderů s taktem 1 290 až 1 392 MHz (základ/boost) a 128bitovou paměťovou sběrnici napojenou na 4 GB paměti GDDR5. Kromě příležitostného hraní je tato grafika známa tím, že má výkon na těžbu kryptoměny Ethereum.

Nvidia začala znovu nabízet stařičkou GeForce GTX 1050 Ti

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning