odhaleny-prvni-snimky-graficke-karty-evga-geforce-gtx-980-hydro-copper-s-hybridnim-systemem-chlazeni
PCTuning Novinka

Odhaleny první snímky grafické karty EVGA GeForce GTX 980 Hydro Copper s hybridním systémem chlazení

ondrej-stepanek
Ondřej Štěpánek
12. 1. 2015 09:45 7 Sdílej:

V minulosti vydávala společnost EVGA pod označením Hydro Copper pouze grafické karty vybavené full-cover blokem, který byl připravený pro zapojení do systému vodního chlazení. S novou grafickou kartou GeForce GTX 980 Hydro Copper však EVGA tuto tradici porušila a vydává také druhou verzi Hydro Copper vybavenou hybridním chladičem.

Reklama
Reklama

Nový chladič Hydro Copper se skládá z all-in-one systému vodního chlazení a jednoho ventilátoru s laterálním nasáváním vzduchu, podobně jako tomu je třeba u referenčního provedení dvoučipové grafické karty Radeon R9 295X2 od AMD. Součástí chladiče je také kovovým plech, který přenáší teplo z grafických pamětí a VRM do bloku vodního chlazení. Samotný blok je umístěný společně s čerpadlem přímo nad GPU. 

Čerpadlo a blok vodního chlazení společně s radiátorem patrně pochází z dílny společnosti Asetek. Radiátor tvořený z převážně části hliníkovým žebrováním je osazený jedním 120mm ventilátorem. Kryt, pod nímž je blok vodního chlazení schovaný, je vyvedený v barvách typických pro značku EVGA, tedy v kombinaci černé a šedé. 

EVGA bohužel zatím nezveřejnila specifikace týkající se frekvencí GPU a grafických pamětí. Jistě se však bude jednat o výrazně továrně přetaktovaný model. 

Zdroj: techPowerUp

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning