ohromny-radeon-hd-7970-toxic-od-sapphire-6-gb-pameti-a-1150-mhz-na-jadre
PCTuning Novinka

Ohromný Radeon HD 7970 Toxic od Sapphire: 6 GB paměti a 1150 MHz na jádře

Ondřej Košťál
Ondřej Košťál
4. 4. 2012 13:00 19 Sdílej:

1150 MHz je ale jen začátek. Bez problémů zvládá i 1,3 GHz. Dále je zde chladič Vapor-X a celých 6 GB pamětí. To vše završuje kvalitní práce návrhářů na desce tištěných spojů a napájecí kaskádě.

Reklama
Reklama

Nereferenční modely nejvýkonnější grafické karty od AMD se již delší dobu objevují na internetu, nyní ale přichází konečně správná chvíle pro absolutní špičky. Tou je třeba HD 7970 Toxic od Sapphire. Série Toxic vždy cílila na nejvyšší výkon, čemuž výrobce uzpůsobil PCB, chlazení i napájení. Karta má tak nereferenční desku, na které najdeme ještě více přetaktované jádro, než je u Radeon 1 GHz edice přímo od AMD a ještě navíc i celých 6 GB videopaměti.

Základem chladiče je parní komora, ze které vedou dvě 8mm a dvě 6mm heat-pipes do velkého hliníkového pasivu. Jejich chladič je známý pod přezdívkou Vapor-X Ten ofukují dva 80mm ventilátory. Další část chlazení zajišťuje hliníkový plech, který kryje zadní část PCB, kde se nachází například druhá polovina paměťových čipů. Těch je zde celkem 24, dvanáct na každé straně a tvoří tak celkem 6 GB. Frekvence pamětí je 6 GHz. 28nm jádro Tahiti je na této grafice taktováno až na 1150 MHz v základu. To je zatím nejvíc, co některý z výrobců nastavil.

To vše ale potřebuje i dobré napájení. Sapphire připravil 8 fází pro grafické jádro a 3 fáze pro paměti. Použity byly DirectFET tranzistory od výrobce International Rectifier a pevné cívky. Celou kaskádu napájí dva 8pinové napájecí konektory. Na kartě je ke každé napájecí fázi pro jádro i jedna LED dioda, která indikuje zatížení. Dalšími vychytávkami karty je například i záložní BIOS. Na zadní straně karta nabízí výstupy v podání dvou DVI, dvou mini-DisplayPort a jednoho HDMI výstupu. Redaktoři serveru OCLab kartu také podrobili testu přetaktování a výsledky? 1300 MHz na jádře a 7,6 GHz na pamětech. S tímto grafika prošla testem 3DMark 11 v nastavení Performance a výsledkem P12463.

Nepřehlédněte:

Zdroj: OCLab

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning