palivove-clanky-konecne-v-prodeji
PCTuning Novinka

Palivové články konečně v prodeji

Ace.
Ace.
22. 10. 2009 11:40 12 Sdílej:

 Toshiba dnes uvedla do prodeje první sériově vyráběnou DMFC nabíječku pro mobilní zařízení. 

Reklama
Reklama

Dynario, jak se zařízení jmenuje, je externí zdroj energie kombinující palivový článek s lithium-iontovou baterií, která se nabíjí reakcí metanolu se vzdušným kyslíkem. Ona zkratka DMFC znamená direct methanol fuel-cell, tedy přímý metanolový palivový článek. Zařízení má nádržku na 14ml metanolu, která se naplní z dodávané lahvičky během dvaceti sekund a následně může dobít 2 běžné mobilní telefony.  Až vám palivo v nádržce dojde, prostě vytáhnete další 50ml lahvičku, dolejete a můžete nabíjet znovu. Cena paliva není nijak extrémní, ale ani nízká - jedno nabití telefonu vás vyjde přibližně na 17kč. Dá se ovšem očekávat, že cena časem klesne.

Celé zařízení potom váží 280 gramů, je schopno dodávat stejnosměrných 400mA při napětí 5 voltů a pracuje při teplotách 10 až 35° celsia. Nakonec se sluší dodat, že metanol je silně toxický a při náhodné konzumaci může způsobit dokonce oslepnutí a smrt. Cena nabíječky je 29 800 japonských jenů ( 5700kč ) a pět náhradních náplní po 50ml vás vyjde na 3150 jenů ( asi 600kč). Objednávky přijímá japonský e-shop od dnešního dne, zasílat je začne přesně za týden. 

Zdroj: Engadget

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning