Playerunknown´s Battlegrounds: CS:GO má problém
i Zdroj: PCTuning.cz
Hry Článek Playerunknown´s Battlegrounds: CS:GO má problém

Playerunknown´s Battlegrounds: CS:GO má problém | Kapitola 9

Jan Preclík

Jan Preclík

17. 7. 2017 03:00 53

Seznam kapitol

1. PUBG – konečně tvrdá konkurence pro CS:GO 2. První seskok 3. Výbava ve hře 4. Střelné zbraně 5. Pěšky, po souši, po vodě, po kopcích i silnicích
6. Single player versus Coop 7. Nezapomenutelné zážitky 8. Vzhled, nastavení a optimalizace 9. Tipy pro začátečníky 10. Plány do budoucna a závěrečné shrnutí

360 000 prodaných klíčů za první tři dny. Čtyři miliony prodaných kopií a 25 tisíc banů hráčů po třech měsících. Momentálně se titul Playerunknown´s Battlegrounds řadí mezi TOP 5 nejhranějších her na steamu. Nabízí stovky hodin brutálně zábavné adrenalinové akce, která jen tak neomrzí. Otestujte své dovednosti na ostrově smrti i vy.

Reklama

Tipy pro začátečníky

Pokud jste se rozhodli titul vyzkoušet, budou se vám do začátku hodit následující rady:

 • Při seskoku s padákem se můžete posunout na vzdálenost zhruba dvou žlutých čtverců na mapě. Toho docílíte tím, že padák otevřete ihned po seskoku a houpavým pohybem (držením a pouštěním klávesy W) udržujete rychlost letu mezi 27 km/h a 52 km/h. Pokud chcete dopadnout co nejrychleji, miřte střemhlav k zemi. Po dosažení maximální rychlosti 234 km/h chvíli trvá, než vás padák, který se otevře automaticky zbrzdí. Při sestupu na kopec je vhodné padat do údolí těsně před ním.
 • Při přemísťování se často rozhlížejte bez změny směru běhu. Toho docílíte stisknutím a držením klávesy ALT. Vaše postava pak, ač běží rovně, může otáčet hlavou a v případě pohledu ze třetí osoby se můžete rozhlížet kolem své osy.
 • Hra je mimo jiné založena na orientaci podle zvuku. Nepoužívejte v týmu ingame chat, sundejte si boty a snažte se při pohybu být co nejvíce potichu. Pomalejšího pohybu dosáhnete stiskem klávesy CTRL
 • Při boji na dálku za použití zaměřovače stiskněte Shift. Zadržení dechu zamezí pohybu zaměřovače a u obyčejných zaměřovačů dojde k nepatrnému přiblížení. Nezapomeňte, že dech nemůžete zadržet na delší dobu, proto je nutné tuto výhodu používat moudře.
 • S ostatními hrajte hru na kočku a na myš. Snáz dostanete nepřítele, který o vás neví. Naopak v případě, kdy o vás ví, je kolikrát lepší zmizet nebo počkat opodál.
 • Při souboji v interiéru se snažte protivníka přesvědčit, že už je čistý vzduch a nedávejte o sobě vědět. Ve chvíli, kdy po pár minutách znejistí a rozeběhne se, máte jedinečnou šanci k jeho likvidaci
 • Při používání bandáží k léčení je nepoužívejte rychle za sebou. Zbytečně je tím plýtváte. Počkejte, než vám bandáž vyléčí tři dílky zdraví a teprve pak použijte další. Tento postup vám zajistí to nejrychlejší léčení
 • Při používání věcí, které vyžaduje čas, se můžete začít hýbat půl vteřiny před jeho vypršením. Dřívější pohyb má za následek stornování použití.
 • V případě, že se pohybujete vozidlem, vás nepřátele mohou slyšet a ve chvíli, kdy spatří vozidlo poblíž domu, bude jim jasné, že někdo přijel. Pro zmatení nepřítele tedy parkujte vždy opodál a při návratu buďte maximálně obezřetní. Oponenti mohou čekat opodál, než do vozidla nastoupíte.
 • Během konečných soubojů se určitě plazte po zemi. Sami budete překvapeni, že v konečných oblastech nepřekračujících okruh padesáti metrů nevidíte žádného z pěti zbývajících hráčů.V leže a bez pohybu jsou jen těžce spatřitelní
 • V případě výstřelů se orientujte podle zvuku a rozhlížejte se po záblescích z pušky. Nepřátelé ke svému úkrytu často používají skály, kmeny stromů nebo křoví.
 • V případě týmové hry je správná komunikace základem úspěchu. K určení polohy nepřítele s kamarády používejte kompas a bližší popis prostředí (např. kontakt na horizontu, běží ze severu na severozápad od boudy ke stromům).
 • V kooperativním režimu rozhodně sdílejte nalezené předměty, upozorňujte na lepší výbavu a laďte ji podle nalezených věcí. Výhodnější je skládat výbavu dle dovedností členů skupiny a dle nábojů, které zbraně využívají.
 • V solo hře hrajte skutečně sami. Pokud s někým během této hry začnete spolupracovat, může vaše rozhodnutí vyústit v permanentní ban. 
 • V případě, že se dostanete mimo herní oblast a kruh se stále zcvrkává, přicházíte o poloviční množství zdraví proti stavu, kdy modrý kruh dosáhne bílého.

Na mapě jsou žlutým pointerem označeny bunkry zaručující dobrý loot téměř vždy
i Zdroj: PCTuning.cz
Na mapě jsou žlutým pointerem označeny bunkry zaručující dobrý loot téměř vždy

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama