playstation-3-se-prodava-dobre-na-trhu-je-temer-42-milionu-zarizeni
PCTuning Novinka

PlayStation 3 se prodává dobře. Na trhu je téměř 42 milionů zařízení

mirek-koci
Mirek Kočí
4. 3. 2011 13:00 7 Sdílej:

Sony se na GDC 2011 pochlubilo svými výsledky. PS3 se dařilo ve všech ohledech.

Reklama
Reklama

Zástupci společnosti Sony na GDC 2011 uvedli, že po celém světě se prodalo již více jak 41,6 milionu konzolí PlayStation 3. Podle statistik navíc přes 80 procent uživatelů využívá připojení k internetu. Systém se začal prodávat v listopadu roku 2006. V prodeji tak je už téměř 1500 dnů.

Ve zprávě se dále hovoří o tom, že bylo vytvořeno přes 70 milionů PSN účtů a také, že za minulý rok se podařilo dosáhnout výborných hospodářských výsledků. Příjmy z PlayStation Store vzrostly oproti roku 2009 o vysokých 60 procent. Přesná čísla sice neznáme, i tak jde o nárůst obdivuhodný.

V minulém týdnu vydal Mezinárodní soudní dvůr v Haagu na návrh společnosti LG příkaz, který po dobu 10 dnů zakazuje dovoz PS3 do Evropy. Nařízení je výsledkem dlouhodobé pře mezi Sony a LG, když Jihokorejci tvrdí, že jsou porušovány jejich patenty týkající se přehrávání Blu-ray.

Sony nechce zatím celou kauzu komentovat. Pokud se ale LG podaří zákaz prodloužit, bude to znamenat velké komplikace.

Nepřehlédněte:

Rozhodnuto: konzole PlayStation 3 nesmí do Evropy

Zdroj: ubergizmo

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning