podivejte-se-na-vitezne-fotografie-huawei-next-image-awards
PCTuning Novinka

Podívejte se na vítězné fotografie Huawei Next Image Awards

mirek-koci
Mirek Kočí
16. 9. 2018 16:30 Sdílej:

Nadšenci fotografie z dvaceti zemí měli šanci sdílet své fotografické díla a bojovat o cenu Grand Prix. Hlavním cílem soutěže Huawei Next Image Awards nebylo vyhrát atraktivní ceny, ale zjistit, jak na svět skrze fotku nahlíží lidé z různých kultur. A taky zvědavost, jestli je mobilní fotografie součástí jejich každodenního života.

Reklama
Reklama

Od 9. července do 27. srpna soutěžní fotografie získaly celkem 956 326 hlasů. Hlasující vybírali z 67 610 fotografií, z čehož 26 640 jich bylo přihlášeno do kategorie Příroda, která se tak stala vůbec nejpopulárnějším z celkových 6 témat. Do regionální soutěže se přihlásilo 2 943 soutěžících z Česka.

Konečným vítězem a držitelem hlavní ceny Grand Prix se stala soutěžící s přezdívkou rekapavose svým autoportrétem Art&Leukemia, která vykresluje její boj se zákeřnou nemocí. Její fotografie byla vybrána porotou ze snímků, které obdržely nejvíce hlasů od fanoušků. Kromě odměny 10 000 eur a zařízení Huawei MateBook X, získala výherkyně i možnost zúčastnit se fotoexpedice v Itálii pořádanou časopisem National Geographic. Kromě toho bude jedna z fotografií výherkyně publikována i v samotném magazínu. Velkým potěšením je i výhra českého účastníka Zdeňka Dvořáka v kategorii Story Board.

Porotu tvořilo šest známých osobností s různým uměleckým pozadím. Dominic Bracco, oficiální fotograf National Geographic, Alex Lambrechts, Leica fotograf, Tomasz Lazar, držitel ocenění World Press Photo, Bobby Anwar, uznávaný dánský fotograf a Gal Gadot, herečka a ambasadorka řady P zařízeních Huawei. Těchto pět umělců doplňil Yamming Wang, prezident Huawei Consumer Business Group Huawei CEE&Nordic.

Jednotlivé kategorie a jejich vítězové:

Faces– experimenty s identitou a síla portrétu

Good Night– zhoršené světelné podmínky nesmějí zkazit radost z focení

Hello, Life!– sdílení emocí skrze každodenní zážitky

Check-In– nová místa a nepoznané zážitky

Nature– flora i fauna nabízí spoustu inspirace

Story Board– příběh, který se vejde do devíti rámečků

An Audience Prize– autor fotografie s nejvíce hlasy od fanoušků

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning