podvodny-netflix-na-google-play-siril-malware
Novinka Podvodný Netflix na Google Play šířil malware

Podvodný Netflix na Google Play šířil malware

Mirek Kočí

Mirek Kočí

11. 4. 2021 07:00

Streamovací služba Netlfix je mezi lidmi velmi populární a tak se její úspěch snaží ke svému obohacení často zneužít různí kyberzločinci. Na jeden takový případ z poslední doby upozornila společnost Check Point, která v Google Play odhalila nebezpečený malware, který lákal na slevy na Netflixu.

Reklama
Reklama

Malware se v tomto konkrétním případě ukrýval v aplikaci FlixOnline, která napodobovala Netflix a slibovala Netflix Premium zdarma na 2 měsíce.

Prostřednictvím viru mohli útočníci např. šířit podvodné nebo škodlivé zprávy prostřednictvím služby WhatsApp a vydírat uživatele a hrozit zveřejněním citlivých dat a konverzací. Než byla aplikace z obchodu odstraněna, zaznamenala více než půl milionu stažení.

Podvržená aplikace dokonce využívala loga populární streamovací služby, aby své oběti obelstila. Odborníci se domnívají, že takto rafinovaný malware se znovu vrátí a hackeři ho podstrčí do jiné mobilní aplikace.

Uživatelé by proto neměli spoléhat jen na ochranu obchodu Google Play, ale před stažením aplikace, u které nemají jistotu, být také přinejmenším obezřetní.

Podvodný Netflix na Google Play šířil malware

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning