podvodny-netflix-na-google-play-siril-malware
Novinka Podvodný Netflix na Google Play šířil malware

Podvodný Netflix na Google Play šířil malware

Mirek Kočí

Mirek Kočí

11. 4. 2021 07:00

Streamovací služba Netlfix je mezi lidmi velmi populární a tak se její úspěch snaží ke svému obohacení často zneužít různí kyberzločinci. Na jeden takový případ z poslední doby upozornila společnost Check Point, která v Google Play odhalila nebezpečený malware, který lákal na slevy na Netflixu.

Reklama

Malware se v tomto konkrétním případě ukrýval v aplikaci FlixOnline, která napodobovala Netflix a slibovala Netflix Premium zdarma na 2 měsíce.

Prostřednictvím viru mohli útočníci např. šířit podvodné nebo škodlivé zprávy prostřednictvím služby WhatsApp a vydírat uživatele a hrozit zveřejněním citlivých dat a konverzací. Než byla aplikace z obchodu odstraněna, zaznamenala více než půl milionu stažení.

Podvržená aplikace dokonce využívala loga populární streamovací služby, aby své oběti obelstila. Odborníci se domnívají, že takto rafinovaný malware se znovu vrátí a hackeři ho podstrčí do jiné mobilní aplikace.

Uživatelé by proto neměli spoléhat jen na ochranu obchodu Google Play, ale před stažením aplikace, u které nemají jistotu, být také přinejmenším obezřetní.

Podvodný Netflix na Google Play šířil malware
i Zdroj: PCTuning.cz

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama