První recenze na grafické karty Intel Arc A380 mají dorazit už zítra
i Zdroj: Gunnir
Novinka První recenze na grafické karty Intel Arc A380 mají dorazit už zítra

První recenze na grafické karty Intel Arc A380 mají dorazit už zítra

David Jiránek

David Jiránek

21. 6. 2022 12:00 1

První dedikovaná grafická karta Arc Alchemist vyjde exkluzivně v Číně s důrazem na zakomponování do předem sestavených počítačů. Recenze budou z velké většiny pokrývat verzi od Gunnir.

Reklama
Reklama

Grafická karta Intel Arc A380 by měla mít výkon obdobný jako Radeon RX 6400. Benchmarků se podle posledních informací dočkáme zítra, kdy by mělo končit embargo od Intelu.

Arc A380 vyjde exkluzivně v Číně a Intel cílí na předem sestavené počítače. Recenzentům se do rukou dostal zejména model Gunnir Arc A380 Proton. Doporučená cena v Číně by měla být okolo 150 dolarů.

Specifikace grafiky zmiňují čip ACM-G11, který se řadí k základu Arc rodiny. Nabídne osm Xe jader (1024 FP32 jader) a 6 GB GDDR6 pamětí s rychlostí 15,5Gb/s. Rychlost pamětí referenčního modelu přitom má být 16Gb/s.

Gunnir verze grafiky je přetaktovaná z továrny, nicméně nevíme přesně o kolik. Výrobce zmiňuje jen boost frekvence 2 450 Mhz, ale Intel základní boost hodnotu zatím neuvedl, pouze zmiňuje 2 000 Mhz jako výchozí takt. Zvýšeno bylo i TDP z 75 W na 92 W. O připojení se starají tři DisplayPorty a jedno HDM 2.0.

Gunnir také potvrdil, že dojde řada i na vrcholné modely (A770 nebo A780), které obdrží chladič s trojicí ventilátorů. Design by měl být obdobný.

Grafické karty koupíte u našeho partnera CZC.cz.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Pctuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Pctuning