qnap-predstavuje-nas-uloziste-tds-16489u-r2-s-procesorem-intel-xeon-e5
Novinka QNAP představuje NAS úložiště TDS-16489U R2 s procesorem Intel Xeon E5

QNAP představuje NAS úložiště TDS-16489U R2 s procesorem Intel Xeon E5

Mirek Kočí

Mirek Kočí

27. 4. 2019 13:00

Společnost QNAP představila úložiště NAS TDS-16489U R2 nové generace, které je vybaveno procesory Intel Xeon E5-2600 v4 a duálním operačním systémem pro firmy, který umožňuje flexibilní používání operačního systému podle potřeb a cílů. Uživatelé mohou využívat výhod systému QES založeném na ZFS pro podniky nebo si nainstalovat systém QTS pro aplikace s virtuálními počítači, nejrůznější aplikace a úložiště s automatickým vrstvením.

Reklama

Nový NAS je vybaven dvěma procesory (s konfigurací 8jádrového Intel Xeon E5-2620 v4 a 10jádrového procesoru Intel Xeon E5-2630 v4), třemi nezávislými řadiči SAS 12 Gb/s a až 1 TB čtyřkanálové paměti (DDR4-2 133 MHz RDIMM/LRDIMM RAM (16 DIMM)) pro maximální výkon. Čtyři porty 10 GbE SFP+ podporují aplikace náročné na šířku pásma, jako je virtualizace, sdílení velkých souborů a rychlé zálohování/obnovení. Čtyři sloty PCIe Gen3 pak umožňují flexibilní rozšíření pro 40 GbE/25 GbE/10 GbE NIC, grafické karty, karty QM2, 12 Gb/s SAS HBA nebo adaptéry Fibre Channel (podpora FC od systému QES 2.2.0 a QTS 4.4.1). TDS-16489U R2 nabízí i další čtyři sloty na 2,5" disky v zadní části a podporuje tak ukládání do SSD cache. Poskytuje IPMI se vzdálenou správou IT a 770wattové napájecí zdroje na podporu spolehlivosti systému.

Zařízení se dodává s předinstalovaným systémem QES a podporuje celou řadu funkcí na základě ZFS pro ochranu a obnovení dat, včetně koncových kontrolních součtů pro zjišťování a opravu poškození dat, téměř neomezených snímků pro jednotku iSCSI LUN a sdílené složky a SnapSync pro zrychlení vzdálených záloh. Aplikace SnapSync rovněž podporuje nástroj VMware Site Recovery Manager (SRM) pro vzdálené zálohování a řešení obnovení virtuálních aplikací po havárii na podnikové úrovni. Odstranění duplicitních vložených dat a komprese dokážou optimalizovat využití úložiště a výkon VDI. Systém QES podporuje také služby sdílení souborů OpenStack Cinder a Manila, čímž zajišťuje netradiční podnikové cloudové služby. Se systémem QES může model TDS-16489U R2 s aplikací SnapSync sloužit zároveň jako úložiště pro podnikový NAS ZFS se dvěma řadiči (ES1640dc v2).

TDS-16489U R2 se systémem QTS funguje jako komplexní řešení NAS. Slouží nejen jako ideální virtuální úložiště (podporuje virtualizaci VMware, Citrix, Microsoft Hyper-V a Windows Server 2016), ale dokáže také hostovat virtuální počítače a kontejnery, a tak fungovat na různých aplikačních serverech. Uživatelé mohou dokončovat plány zálohování pomocí Hybrid Backup Sync, snímků svazků/jednotek LUN a záloh virtuálních počítačů. Aplikace náročné na vstupně-výstupní operace za sekundu mohou těžit z ukládání do SSD cache a softwarové funkce SSD over-provisioning pro optimalizaci rychlosti náhodného zápisu a prodloužení životnosti SSD. Qtier technologie zase podporuje TDS-16489U R2 jako vrstvené úložiště pro automatické pozicování dat, které vyvažuje optimální výkon a efektivitu úložiště. Vestavěná funkce Centrum aplikací nabízí stovky aplikací k instalaci na vyžádání pro lepší využitelnost NAS (včetně QVR Pro pro kamerový dohled, Q’center pro centrální správu většího počtu QNAP NAS a další).

Dostupnost

Úložiště NAS TDS-16489U R2 bude brzy k dostání s pětiletou zárukou. Doporučená cena zatím stanovena nebyla.

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama