qnap-predstavuje-operacni-system-qes-2-1-0-navrzeny-pro-optimalizaci-vykonu-all-flash-v-zfs
Novinka QNAP představuje operační systém QES 2.1.0 – navržený pro optimalizaci výkonu all-flash v ZFS

QNAP představuje operační systém QES 2.1.0 – navržený pro optimalizaci výkonu all-flash v ZFS

Mirek Kočí

Mirek Kočí

16. 5. 2019 19:00

Společnost QNAP představila operační systém QES (QNAP Enterprise Storage) 2.1.0, který obsahuje nové funkce, jako například exkluzivní algoritmus slučování zápisu, který optimalizuje výkon all-flash v ZFS, softwarově definovanou optimalizaci SSD, komprimaci vložených dat, podporu iSER a další pokročilé technologie.

Reklama

Operační systém QES je založen na jádře FreeBSD a používá souborový systém ZFS. Optimalizaci výkonu v systému QES 2.1.0 zajišťuje nový algoritmus slučování zápisu, který při testování společností QNAP vedl ke 400% zvýšení výkonu náhodného zapisování v prostředí all-flash TES-3085U NAS. Podpora softwarově definovaného over-provisioningu umožňuje uživatelům alokovat pro SSD a skupiny úložišť další prostor pro nadměrné využívání, aby se předešlo snížení výkonu v důsledku zesílení zápisu a zároveň se zvýšila životnost SSD.

„Kromě posílení deduplikace a komprese vložených dat, systém QES 2.1.0 efektivně dosahuje větší úspory prostoru tak, že podporuje pokročilé techniky komprimace vložených dat, což je zvláště užitečné v případě vysoce opakujících se dat nebo masivních malých souborů (např. transakční protokoly v bankách nebo při elektronickém obchodování),“ uvádí QNAP.

QNAP představuje operační systém QES 2.1.0 – navržený pro optimalizaci výkonu all-flash v ZFS
i Zdroj: PCTuning.cz

QES 2.1.0 má vynikat nejen v oblasti výkonu, ale podporuje také řadu funkcí založených na ZFS k ochraně dat a obnovení po havárii, včetně kontrolních součtů pořízených z celého souboru k detekci a opravám skrytého porušení dat, téměř neomezených snímků pro iSCSI LUN a sdílené složky, a služby SnapSync pro akceleraci sdílení souborů. QNAP NAS se systémem QES podporuje virtualizaci VMware, Microsoft a Citrix a služba SnapSync podporuje také správce obnovení serveru VMware (SRM), takže je k dispozici řešení pro vzdálené zálohování a obnovení po havárii na podnikové úrovni pro virtuální aplikace. Upgradovaný systém QES 2.1.0 přidává i podporu pro iSER za účelem optimalizace výkonu VMware a pro služby sdílení souborů OpenStack Cinder a Manila, a tak podnikům poskytuje flexibilní, snadno použitelné a nízkonákladové úložné řešení pro prostředí OpenStack.

Dostupnost a kompatibilita

QES 2.1.0 je k dispozici v Centru stahování pro zařízení TES-3085U, TES-1885U a ES1640dc v2 NAS podnikové třídy.

Zdroj: QNAP

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama