reakce-asus-na-hackersky-utok-pres-nastroj-live-update
PCTuning Novinka

Reakce ASUS na hackerský útok přes nástroj Live Update

Mirek Kočí

Mirek Kočí

28. 3. 2019 20:00

Dnes odpoledne jsme vás informovali o zjištění společnosti Kaspersky Lab, že službu ASUS Live Update Utility napadli hackeři a následně jejím prostřednictvím šířili malware. Výrobce incident potvrdil a celou věc okomentoval v tiskové zprávě, kterou nám zaslal do redakční pošty. Níže vám předkládáme její plné znění:

Reklama
Reklama

Útoky typu Advanced Persistent Threat (APT) jsou útoky na národní úrovni, které obvykle iniciuje několik konkrétních zemí a jejichž cílem jsou primármě určité mezinárodní organizace nebo subjekty, nikoli koncoví spotřebitelé.

ASUS Live Update je proprietární nástroj dodávaný společně s notebooky ASUS, který zajišťuje, že systém počítače vždy využívá nejnovější ovladače a firmware od společnosti ASUS. Menší počet zařízení byl zasažen škodlivým kódem prostřednictvím sofistikovaného útoku na naše servery Live Update ve snaze zaměřit se na velmi malou a specifickou skupinu uživatelů. Zákaznický servis ASUS již oslovil postižené uživatele a poskytl jim pomoc, aby zajistil odstranění bezpečnostních rizik.

ASUS také zajistil opravu v nejnovější verzi (ver. 3.6.8) softwaru Live Update, zavedl několik mechanismů ověřování zabezpečení, které zabraňují jakémukoli škodlivému zpracování ve formě aktualizací softwaru nebo jiných prostředků, a implementoval vylepšený systém šifrovacího mechanismu. Současně byla také aktualizována a posílena architekturu softwaru server-to-end-user, aby se zabránilo podobným útokům v budoucnu.

Kromě toho jsme vytvořili online bezpečnostní diagnostický nástroj pro kontrolu postižených systémů a vyzýváme uživatele, kteří se potenciální hrozbou zabývají, aby tento nástroj použili jako preventivní opatření. Tento nástroj je ke stažení zde: https://dlcdnets.asus.com/pub/ASUS/nb/Apps_for_Win10/ASUSDiagnosticTool/ASDT_v1.0.1.0.zip 

Uživatelé, kteří mají jakékoli další obavy nebo dotazy, se mohou obrátit na zákaznický servis ASUS.

Reakce ASUS na hackerský útok přes nástroj Live Update

 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning