samsung-uvedl-nove-soundbary-rady-q-optimalizovane-pro-televizory-qled
Novinka Samsung uvedl nové soundbary řady Q optimalizované pro televizory QLED

Samsung uvedl nové soundbary řady Q optimalizované pro televizory QLED

Mirek Kočí

Mirek Kočí

15. 4. 2019 16:00

Samsung ve spolupráci se společností Harman Kardon představil dva nové soundbary řady Q, které obsahují technologii Acoustic Beam a novou funkci Adaptive Sound.  HW-Q60R bude v dostupný v druhé polovině dubna za cenu 11 490 Kč a typ HW-Q70R se začne prodávat od druhé poloviny května za 15 490 Kč.

Reklama

S využitím technologie Adaptive Sound dokáží soundbary HW-Q70R a HW-Q60R analyzovat obsah přehrávaný v televizoru a ideálně uzpůsobit nastavení zvuku dané scéně. Pokud jsou připojeny k QLED televizoru Samsung (2019) se zapnutým režimem AI, přepnou se do režimu adaptivního zvuku automaticky.

„Díky funkci Adaptive Sound, která zvuk analyzuje a optimalizuje podle konkrétní scény, si mohou posluchači u jednotlivých obsahových žánrů vychutnat ještě realističtější zvuk,“ uvedl Jongsuk Chu, výkonný viceprezident divize Visual Display společnosti Samsung Electronics.

Samsung uvedl nové soundbary řady Q optimalizované pro televizory QLED
i Zdroj: PCTuning.cz

HW-Q70R a HW-Q60R nabízejí patentovanou technologii Acoustic Beam, která využívá systém dvou píšťal s 56 otvory k vytvoření dynamičtějšího panoramatického zvuku. Pro snazší integraci do života spotřebitelů pak jsou oba soundbary vybaveny technologií Bluetooth, která umožní jejich spárování s chytrými telefony či tablety.

Přestože má HW-Q70R štíhlý tvar s výškou pouhých 59 mm, může se pochlubit podporou Dolby Atmos a DTS. Obě tyto technologie přitom byly dříve k dispozici pouze u špičkových soundbarů Samungu, jako například u modelů HW-N950 a HW-N850.

Samsung uvedl nové soundbary řady Q optimalizované pro televizory QLED
i Zdroj: PCTuning.cz

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama