siemens-si-urizl-ostudu-jeho-samoridici-auto-jelo-jako-opile
Novinka Siemens si uřízl ostudu. Jeho samořídící auto jelo jako opilé

Siemens si uřízl ostudu. Jeho samořídící auto jelo jako opilé

Martina Lipertová

Martina Lipertová

16. 7. 2018 07:00 5

Legendární závod do vrchu konaný každoročně v Goodwoodu ve Velké Británii byl tento rok svědkem hned dvou pokusů o autonomní řízení vozidel. Jenže zatímco společnost Roborace byla poměrně úspěšná (tady najdete video), pokus společnosti Siemens by se dal přirovnat ke katastrofě.

Reklama
Siemens si uřízl ostudu. Jeho samořídící auto jelo jako opilé
i Zdroj: PCTuning.cz

Roborace do závodu poslala zbrusu nové autonomní vozidlo v silně futuristickém vzhledu. Siemens to vzal z docela opačného směru. Pro závod si vybral veterána Forda Mustanga, kterého si ve spolupráci s Cranfield University kompletně přestavěl.

Výsledkem celého snažení byla značně nejistá jízda. Automobil už od prvních metrů závodu křižoval silnici ze strany na stranu, a kdyby ho řidič u svodidel nekorigoval, nejspíš by do nich několikrát narazil. 

Rychlost vozidla byla naštěstí velice nízká, takže nehrozilo žádné zranění. Tento neúspěch však docela dobře ilustruje situaci na poli autonomních vozidel. Technologie, jakkoliv zajímavá, je stále teprve v plenkách a bude ještě nějakou dobu trvat, než do jejích rukou budeme moci s klidným svědomím svěřit svůj život.

Zdroj: 1, 2

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama