trezor-na-fotky-s-displejem-eltrinex-hd-1000
PCTuning Článek

Trezor na fotky s displejem - Eltrinex HD-1000

dusan-simonovic
Dušan Šimonovič
3. 2. 2009 05:00 16 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Nejchytřejší obal 2,5" disku 2. Ovládání a funkce 3. Rádio a prohlížeč 4. Video a zvuk 5. Hodnocení a závěr

Přístroje patřící do rodiny PMP produktů jsou velmi všestranné a Eltrinex HD-1000 není výjimkou. V těle velikosti obtloustlého obalu na 2,5“ pevný disk s velkým barevným displejem kombinuje funkcionalitu propracované databanky fotografií, přehrávače filmů a hudby, FM rádia, záznamníku a rekordéru videa i zvuku. Zdánlivě nesourodý výčet tvoří zajímavý produkt, pro specifický druh uživatelů – jste to vy?

Reklama
Reklama

Vzhledem k rozměrům se pro HD-1000 příliš nehodí označení „kapesní přehrávač“ a s hmotností 328 g také nepatří k lehkým mobilním hračkám. Bytelné tělo šedé barvy ani nemůže být výrazně menší, protože kromě 4,3“ displeje na povrchu hostí ještě 2,5“ pevný disk, baterií a čtečku paměťových karet. Kromě pochvaly za vyhotovení si slova uznání zaslouží i design, který kombinuje elegantní vzhled s docela praktickým držením a ovládáním důležitých funkcí.

Raději do batohu než do kapsy

Vzhledem k zmíněné velikosti a hmotnosti lze předpokládat, že svůj domov najde v batohu či brašně. Zde by mohlo celkem lehce dojít k poškození rozměrného displeje a proto je v základní výbavě tuhé pouzdro. Vzhledem k jeho tvaru a přizpůsobení tvaru přístroje zcela na míru není potřeba HD-1000 při kterékoliv operaci z obalu vytáhnout. Nevýhodou je naopak další nafouknutí rozměrů i zvýšení hmotnosti.

K praktickým funkcím obalu patří možnost použít jej jako stojánek při sledování filmů. Pokud byste však nechtěli použít sluchátka a spolehnout se na docela silný reproduktor, přijdete zkrátka. Odklápěcí kryt displeje zůstane otevřen pouze za podpory sluchátek zastrčených v příslušeném konektoru na horní straně přístroje.

Tento fakt zároveň znemožňuje poslech hudby, pokud je HD-1000 v obalu, což však není velký problém. Pro poslech „za pochodu“ není zařízení tohoto typu vhodné kvůli použití pevného disku, který by se při kombinaci pohybu a čtení může velmi lehce poškodit.

Ostrava -> Praha s videem

Přenosnost přímo souvisí s používáním mimo dosah elektrické sítě, a proto nepřekvapí přítomnost baterie. Li-Ion článek s kapacitou 9,2 Wh je zcela běžný model, který i přímo distributor prodává za přijatelných 490 Kč. Zmíněná kapacita umožňuje dle výrobce až 10 hodin poslechu MP3 s vypnutým displejem nebo zálohování 40 GB fotografií z CF karet, což se potvrdilo i při testování.

Dostupný čas pro sledování videa je pochopitelně výrazně kratší a pohybuje se mezi 3 až 4 hodinami. K největším žroutům energie patří nepochybně velký displej a také neustálé čtení z disku, protože dostupná vyrovnávací paměť stačí pouze při přehrávání hudby.

Nabíjení za pomoci přiloženého adaptéru je naštěstí docela rychlé a bez problémů lze také přímo pracovat i při napájení ze sítě. Jako volitelné příslušenství pak lze pořídit i napájení i do automobilu, které může HD-1000 proměnit za téměř ideálního baviče neposedných potomků na zadních sedadlech.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning