trust-gm4800-laser-mysi-predator
Článek Trust GM4800 Laser - myší predátor

Trust GM4800 Laser - myší predátor

Filip Eckstein

Filip Eckstein

11. 11. 2008 01:00 12

Seznam kapitol

1. Balení a specifikace 2. Design a weight-tuning 3. Kvalita, ergonomie a tlačítka 4. Senzor 5. Software 6. GM4800 v praxi a závěr

V dnešním článku se podíváme na jednoho zástupce z levnějšího segmentu herních myší. Bude produkt společnosti, jež je zaměřena zejména na kancelářské příslušenství, tentokrát konkurovat i "elitním" značkám?

Reklama
Reklama

Ergonomické zpracování

Co se celkového ergonomického zpracování týká, nová Trust GM4800 splňuje většinu předpokladů dobře stavěné a tvarované herní myšky. Díky jejím zaobleným tvarům a perfektně nastaveným rysům perfektně padne do téměř jakékoliv dlaně, a to jak malé, tak i velké. Oblast palce, tedy prohlubeň hned pod párem bočních tlačítek, je z ergonomické stránky dotažena téměř k dokonalosti. Palec nám zde nijak nedrhne o podložku a navíc z této pozice perfektně a pohodlně dosáhne na obě boční tlačítka. Jedna nevýhoda tu však přece jen je, celé ergonomické zpracování je zde na nelibý úkor leváku, kteří si s novou Trust asi moc nezahrají.

Trust GM4800 Laser - myší predátor


Oblast palce je dotažena téměř k dokonalosti

Trust GM4800 Laser - myší predátor


Klikněte pro detail

A jak to vypadá s levým a pravým tlačítkem? Ty, jak je dnes už ani nenalezneme, jsou plynule spojeni s celým hřbetem myši. Tlakové body mají svá centra položeny adekvátně, zde bych určitě problém neviděl. Podobné je to i s jejich ergonomií, obě tlačítka disponují jemnou prohlubní, jež nám v kombinaci s perfektním protiskluzovým povrchem udrží naše prsty stále na stejném místě. Úchop je přitom i tak docela pohodlný.

Skrolovací tlačítko je tiché, pěkné a pohodlně tvarované. Musím mu ovšem vytknout jednu zásadní věc. Je totiž velmi těžkopádné, což se ve finále také negativně odráží v jeho finální použitelnosti. Velmi nespokojený jsem byl zejména ve hrách typu FPS, kde právě skrolovací tlačítko patří k jedněm z těch důležitějších herních prvků. Jednotlivé fáze ("přecvaknutí") jsou dost pomalé, o hbitosti se zde tedy opravdu mluvit nedá. Jeho jedinou výhodou je snad tak akorát možnost s ním pohybovat i horizontálně, což nám zaručuje další dva programovatelné módy, které lze využít například jako přídavná makra.

Trust GM4800 Laser - myší predátor


Klikněte pro detail

Zadní stranu jsem popisoval již v předchozí kapitole. Co jsem ovšem opomenul zmínit, byl fakt, že logo v kombinaci s nápisem "Laser" a názevem "Predator", k sobě nijak, a to ani trochu, neladí. Myška tak spíše připomíná reklamní předmět. Použít tři různě velké nápisy nad sebou, a to ještě ke všemu každý s jiným stylem a fontem, je dle mého názoru velice "přeplácané". A to ani raději nemluvím o barevném světélkování prostředního loga.

Trust GM4800 Laser - myší predátor


Klikněte pro detail

Trust GM4800 Laser - myší predátor


Klikněte pro detail

Spodní strana a speciální tlačítka

Na spodní straně myšky kromě výklopného cartridge se sloty pro umístění závažíček, senzoru a čtyř skluzným podložek, nic zvláštního neobjevíme. Dozvíme se zde akorát fakt, že myš byla vyrobena v Číně, webovou adresu společnosti Trust a varování před laserovou radiací.

Když už jsem však zmiňoval teflonové podložky, neměl bych opomenout ani pár poznámek k jejich zpracování. To díky bohu není nijak špatné. Teflonky se zdají být kvalitní a jejich skluznost také není nejhorší. Jedná se zkrátka o dobře odvedenou práci.

Trust GM4800 Laser - myší predátor


Klikněte pro detail

Na hřbetě myšky se nachází také jeden pár speciálních tlačítek. Funkci prvního z nich, s nápisem "dpi", snad není potřeba nějak zvláště objasňovat. Toto "tlačidlo" disponuje čtyřmi proměnnými módy, z nichž každý uchovává individuálně nastavené rozlišení senzoru. Při změně DPI se změní i barva skrolovacího kolečka.

Tlačítko druhé disponuje o poznání zajímavější funkcí. Umožňuje nám totiž vybrat herní profil, který je pomocí software uložen do interní paměti myšky. Vybrat je možno mezi třemi profily, přičemž každý z nich rozsvítí tlačítko "M" jinou barvou. Celé nastavení v praxi spočívá v nastavení jednotlivých tlačítek, a to jak skrolovacího tlačítka, tak tlačítek bočních. Do interní paměti myšky je tedy možné ukládat všelijaká námi definovaná makra.

Trust GM4800 Laser - myší predátor


Detail dvojice tlačítek na hřbetu myšky - umožňují nám měnit profily a aktuální rozlišení senzoru.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning