tsmc-zahaji-masovou-vyrobu-na-7-nm-euv-uz-pristi-mesic
Novinka TSMC zahájí masovou výrobu na 7 nm EUV už příští měsíc

TSMC zahájí masovou výrobu na 7 nm EUV už příští měsíc

Ondřej Štěpánek

Ondřej Štěpánek

14. 2. 2019 18:00

Společnost TSMC dolaďuje poslední kroky pro zavedení masové výroby waferů pro čipy pomocí 7nm EUV (extreme ultraviolet lithography) výrobního procesu. 

Zvolte nejlepší hry roku 2023 a vyhrajte herní hardware

Zvolte nejlepší hry roku 2023 a vyhrajte herní hardware

S partnerem Samsung SSD přinášíme velkou čtenářskou a redakční anketu. Za svůj hlas pro nejlepší hru můžete získat řadu cen…

1. 12. 2023 13:00
16
Reklama

TSMC má mít tento výrobní proces připraven pro hromadnou produkci už příští měsíc, kdy by měl začít vyrábět pro své odběratele. 7nm litografie EUV je v provozu už od října, kdy byly vyrobeny první prototypy. Na 7 nm TSMC funguje už od loňského dubna, kdy začalo aktivně vyrábět čipy pro AMD, Apple, HiSilicon a Xilinx. Jednalo se ale o výrobní uzel 7 nm DUV (deep ultraviolet lithography), který pokrýval zhruba 9 procent celkové produkce slévárny a který nyní doplní právě pokročilejší EUV.

TSMC zahájí masovou výrobu na 7 nm EUV už příští měsíc
i Zdroj: PCTuning.cz

Výrobní procesy obou litografií budou pravděpodobně pokračovat souběžně. U TSMC tak 7nm výrobní proces pokryje 25 % z celkového objemu výroby. Tachaj-wanský polovodičový gigant má samozřejmě v plánu experimentovat také s pokročilejším 5nm výrobním procesem, jehož hromadná výroba má být dle odhadů odstartována zhruba v polovině roku 2020. 

Zdroj: 1, 2

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama