v-cr-je-dostupny-zabezpeceny-telefon-sikurphone-urceny-pro-kryptomeny
Novinka V ČR je dostupný zabezpečený telefon SIKURPhone určený pro kryptoměny

V ČR je dostupný zabezpečený telefon SIKURPhone určený pro kryptoměny

Mirek Kočí

Mirek Kočí

21. 10. 2018 17:00

Společnost Satomar představuje na našem trhu telefony SikurPhone a platformu Sikur, která představuje bezpečný způsob osobní a firemní komunikace. Toto řešení je určeno pro každého, komu záleží na důsledném uchování svého soukromí.

Reklama

SikurPhone je samostatný ekosystém bezpečné privátní komunikace mezi všemi zařízeními vybavenými příslušným operačním systémem nebo aplikací s možností propojení i s dalšími mobilní telefony, tablety a počítači. Díky úzké spolupráci se společností Sony jsou základem tohoto ekosystému dva modely smartphonů Sony, na které je nainstalován vlastní operační systém SikurOS založený na Androidu. Ten umožňuje šifrované a zabezpečené spojení splňující nejvyšší bezpečnostní kritéria mezi zařízeními SikurPhone či staršími GranitePhone. Kromě popsaného hardware mohou být díky speciální aplikaci do zabezpečeného systému připojena také další zařízení s operačními systémy Android, iOS či Windows.

Zajištění diskrétnosti spočívá v sofistikovaném formátu kódování informací s využitím několika bezpečnostních vrstev. Platforma SikurPhone zahrnuje vlastní zabezpečenou nadstavbu operačního systému Android – SikurOS - která eliminuje nutnost využívání VPN či firewallu. SikurOS je buď předem předinstalovaný v sadě s jedním z ověřených mobilních telefonů pocházejících z dílny Sony, nebo pak prostřednictvím aplikace, kterou je možné získat na běžně používaných obchodech Google Play, App Store či na stránkách výrobce sikur.cz. Bezpečná komunikace je zajištěna pouze mezi zařízeními využívající Sikur OS. Samozřejmostí je však zachování všech dalších způsobů komunikace mimo platformu Sikur na smartphonech a počítačích.

V ČR je dostupný zabezpečený telefon SIKURPhone určený pro kryptoměny
i Zdroj: PCTuning.cz

SikurOS nabízí také sadu ověřených aplikací, jako internetový prohlížeč, e-mailový klient, komunikační nástroj WhatsApp, zpravodajská aplikace shrnující nejnovější zprávy z hlavních mediálních kanálů po celém světě a další, s jejichž využitím lze zabezpečit textovou osobní i e-mailovou komunikaci včetně skupinové, sdílení souborů, telefonní hovory i video konference. Nedílnou součástí každého SikurPhonu je i peněženka na kryptoměny. Se SikurWallet navíc získáte přímou podporu Bitcoin Testnetu, ideálního nástroje pro testování bitcoinových aplikací napříč platformami.

Algoritmus šifrování dat i bezpečnost celé platformy SikurPhone byla úspěšně prověřena organizací HackerOne, která ve spolupráci s nejlepšími hackery pomáhá výrobcům ověřit jejich bezpečnostní prvky. Bezpečnost byla prověřena reálným testováním, během něhož nebyly komunikační protokoly prolomeny.

Dostupnost

Cena je stanovena na 19 990 Kč včetně DPH pro model SikurPhone Sony XA1 a 24 990 Kč včetně DPH pro model SikurPhone Sony XZ1. V ceně telefonu je již zahrnuta dvouletá licence pro používání platformy Sikur.

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama